gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vijftigduizend pakketjes per dag in nieuw sorteercentrum Dordrecht

74a1787e0447063299381178845e4978

Het nieuwe postsorteercentrum van PostNL op Dordtse Kil II is er helemaal klaar voor. Als het nieuwe centrum later deze maand open gaat, kan het 50 duizend pakketjes per dag verwerken. "Alle banden werken", zegt Esther Meesters, de depotmanager. "We zijn er klaar voor."

Robert van Loon |  | Aangepast op
Meesters praat vol trots over de veertien trailerdocks, waar de binnenkomende pakketjes gelost kunnen worden. "Van daaruit komen ze uit op de sorteerband. Die gaat draaien en uiteindelijk komen de pakketjes uit bij de 58 distributiedocks. Van daaruit gaan ze de bekende kleine busjes in."

Volgens Meesters is de vraag naar dit soort grote - en duurzame distributiecentra enorm. "De markt is booming", legt ze uit. "Dat komt vooral door mensen die dingen online bestellen. PostNL heeft nu 24 centra en die zijn hard nodig."

Komende donderdag wordt het sorteercentrum geopend met een 'ludieke test'. "We gaan proberen om zoveel mogelijk pakketjes tegelijkertijd door het systeem verwerkt te krijgen", zegt Meester lachend. "De afgelopen weken hebben we al meerdere tests uitgevoerd. En nu gaan we het zo doen."

PostNL heeft in het tweede kwartaal flink meer omzet gedraaid, door de nog altijd toenemende vraag naar de bezorging van pakketjes. Het aantal bezorgde pakketten ging met 13 procent omhoog. De omzet steeg daardoor naar 681 miljoen euro, van 666 miljoen euro een jaar eerder.

Lees ook

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.