gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vijftigduizend pakketjes per dag in nieuw sorteercentrum Dordrecht

74a1787e0447063299381178845e4978

Het nieuwe postsorteercentrum van PostNL op Dordtse Kil II is er helemaal klaar voor. Als het nieuwe centrum later deze maand open gaat, kan het 50 duizend pakketjes per dag verwerken. "Alle banden werken", zegt Esther Meesters, de depotmanager. "We zijn er klaar voor."

Robert van Loon |  | Aangepast op
Meesters praat vol trots over de veertien trailerdocks, waar de binnenkomende pakketjes gelost kunnen worden. "Van daaruit komen ze uit op de sorteerband. Die gaat draaien en uiteindelijk komen de pakketjes uit bij de 58 distributiedocks. Van daaruit gaan ze de bekende kleine busjes in."

Volgens Meesters is de vraag naar dit soort grote - en duurzame distributiecentra enorm. "De markt is booming", legt ze uit. "Dat komt vooral door mensen die dingen online bestellen. PostNL heeft nu 24 centra en die zijn hard nodig."

Komende donderdag wordt het sorteercentrum geopend met een 'ludieke test'. "We gaan proberen om zoveel mogelijk pakketjes tegelijkertijd door het systeem verwerkt te krijgen", zegt Meester lachend. "De afgelopen weken hebben we al meerdere tests uitgevoerd. En nu gaan we het zo doen."

PostNL heeft in het tweede kwartaal flink meer omzet gedraaid, door de nog altijd toenemende vraag naar de bezorging van pakketjes. Het aantal bezorgde pakketten ging met 13 procent omhoog. De omzet steeg daardoor naar 681 miljoen euro, van 666 miljoen euro een jaar eerder.

Lees ook

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.