gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vijftigduizend pakketjes per dag in nieuw sorteercentrum Dordrecht

74a1787e0447063299381178845e4978

Het nieuwe postsorteercentrum van PostNL op Dordtse Kil II is er helemaal klaar voor. Als het nieuwe centrum later deze maand open gaat, kan het 50 duizend pakketjes per dag verwerken. "Alle banden werken", zegt Esther Meesters, de depotmanager. "We zijn er klaar voor."

Robert van Loon |  | Aangepast op
Meesters praat vol trots over de veertien trailerdocks, waar de binnenkomende pakketjes gelost kunnen worden. "Van daaruit komen ze uit op de sorteerband. Die gaat draaien en uiteindelijk komen de pakketjes uit bij de 58 distributiedocks. Van daaruit gaan ze de bekende kleine busjes in."

Volgens Meesters is de vraag naar dit soort grote - en duurzame distributiecentra enorm. "De markt is booming", legt ze uit. "Dat komt vooral door mensen die dingen online bestellen. PostNL heeft nu 24 centra en die zijn hard nodig."

Komende donderdag wordt het sorteercentrum geopend met een 'ludieke test'. "We gaan proberen om zoveel mogelijk pakketjes tegelijkertijd door het systeem verwerkt te krijgen", zegt Meester lachend. "De afgelopen weken hebben we al meerdere tests uitgevoerd. En nu gaan we het zo doen."

PostNL heeft in het tweede kwartaal flink meer omzet gedraaid, door de nog altijd toenemende vraag naar de bezorging van pakketjes. Het aantal bezorgde pakketten ging met 13 procent omhoog. De omzet steeg daardoor naar 681 miljoen euro, van 666 miljoen euro een jaar eerder.

Lees ook

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.