gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vijftigduizend pakketjes per dag in nieuw sorteercentrum Dordrecht

74a1787e0447063299381178845e4978

Het nieuwe postsorteercentrum van PostNL op Dordtse Kil II is er helemaal klaar voor. Als het nieuwe centrum later deze maand open gaat, kan het 50 duizend pakketjes per dag verwerken. "Alle banden werken", zegt Esther Meesters, de depotmanager. "We zijn er klaar voor."

Robert van Loon |  | Aangepast op
Meesters praat vol trots over de veertien trailerdocks, waar de binnenkomende pakketjes gelost kunnen worden. "Van daaruit komen ze uit op de sorteerband. Die gaat draaien en uiteindelijk komen de pakketjes uit bij de 58 distributiedocks. Van daaruit gaan ze de bekende kleine busjes in."

Volgens Meesters is de vraag naar dit soort grote - en duurzame distributiecentra enorm. "De markt is booming", legt ze uit. "Dat komt vooral door mensen die dingen online bestellen. PostNL heeft nu 24 centra en die zijn hard nodig."

Komende donderdag wordt het sorteercentrum geopend met een 'ludieke test'. "We gaan proberen om zoveel mogelijk pakketjes tegelijkertijd door het systeem verwerkt te krijgen", zegt Meester lachend. "De afgelopen weken hebben we al meerdere tests uitgevoerd. En nu gaan we het zo doen."

PostNL heeft in het tweede kwartaal flink meer omzet gedraaid, door de nog altijd toenemende vraag naar de bezorging van pakketjes. Het aantal bezorgde pakketten ging met 13 procent omhoog. De omzet steeg daardoor naar 681 miljoen euro, van 666 miljoen euro een jaar eerder.

Lees ook

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.