gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vijftigduizend pakketjes per dag in nieuw sorteercentrum Dordrecht

74a1787e0447063299381178845e4978

Het nieuwe postsorteercentrum van PostNL op Dordtse Kil II is er helemaal klaar voor. Als het nieuwe centrum later deze maand open gaat, kan het 50 duizend pakketjes per dag verwerken. "Alle banden werken", zegt Esther Meesters, de depotmanager. "We zijn er klaar voor."

Robert van Loon |  | Aangepast op
Meesters praat vol trots over de veertien trailerdocks, waar de binnenkomende pakketjes gelost kunnen worden. "Van daaruit komen ze uit op de sorteerband. Die gaat draaien en uiteindelijk komen de pakketjes uit bij de 58 distributiedocks. Van daaruit gaan ze de bekende kleine busjes in."

Volgens Meesters is de vraag naar dit soort grote - en duurzame distributiecentra enorm. "De markt is booming", legt ze uit. "Dat komt vooral door mensen die dingen online bestellen. PostNL heeft nu 24 centra en die zijn hard nodig."

Komende donderdag wordt het sorteercentrum geopend met een 'ludieke test'. "We gaan proberen om zoveel mogelijk pakketjes tegelijkertijd door het systeem verwerkt te krijgen", zegt Meester lachend. "De afgelopen weken hebben we al meerdere tests uitgevoerd. En nu gaan we het zo doen."

PostNL heeft in het tweede kwartaal flink meer omzet gedraaid, door de nog altijd toenemende vraag naar de bezorging van pakketjes. Het aantal bezorgde pakketten ging met 13 procent omhoog. De omzet steeg daardoor naar 681 miljoen euro, van 666 miljoen euro een jaar eerder.

Lees ook

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.