Dordrecht, Netherlands

Villa Augustus viert jubileum met Beethoven

Een echte Beethovenmarathon bij de tiende verjaardag van Villa Augustus. Elk jaar worden er bij de concerten in de Limonaia werken van Beethoven gespeeld, maar voor deze speciale gelegenheid worden al zijn strijkkwartetten achter elkaar uitgevoerd in het weekend van 6, 7 en 8 oktober.
Gert van der Steen | 11 september 2017 13:32 | Aangepast op 11 september 2017 13:32
Dat gebeurt door zes gerenommeerde ensembles. De kwartetten worden gespeeld in de volgorde zoals die 100 jaar geleden in Wenen door het beroemde Rosé Quartett werden vertolkt.

Omdat bij deze volgorde misschien enige toelichting nodig is, geeft musicoloog en Beethovenkenner Jos van der Zanden zaterdagochtend een lezing.

De marathon begint op vrijdag 6 oktober om 20.00 uur.

Het volledige programma en de toegangsprijzen zijn te vinden op www.villa-augustus.nl

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Lees ook

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...