gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Villa Augustus viert verjaardag met boek

Villa Augustus viert haar tiende verjaardag met het uitgeven van een boek. Het is het tweede boek wat het hotel restaurant uitgeeft. In het boek staan onder andere anekdotes van personeel en vaste gasten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In ruim 400 pagina's wordt het wel en wee van het hotel, restaurant en moestuin geschetst. Naast recepten en gedichten, staan er ook verhalen, essays en veel foto's en illustraties in. Zo wordt er onder andere een ode aan de boomgaard met vijftien verschillende soorten fruitbomen gegeven.

Bijzonder zijn de bijdragen van Sieb Posthuma en K. Schippers. Zij maken onderdeel uit van de Queens of the Secret Garden. De artists in residence logeerden in de geheime tuinkamer in ruil voor ‘iets’, een tekening, een foto, een verhaal, een gedicht of een object. Ook de dichters Myrte Leffring en Paul Demets, illustratoren Nathalie Lété en Kitty Crowther, kunstenaar George Belzer en schrijver enevolutiebioloog Tijs Goldschmidt lieten 'iets' achter.

Het boek is vanaf zaterdag 18 november verkrijgbaar in de Markt van Villa Augustus en kost € 29,50.

Foto: Ries van Wendel de Joode

Lees ook

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.