gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Villa TrösT brengt met het project ‘Namen en Nummers’ ook dit jaar Holocaust-slachtoffers thuis

7e8d510fadae1b9046c6244f44a6bfd1

Het Amsterdamse herdenkingsproject van kunstenaar Ida van der Lee keert ook dit jaar weer terug naar Dordrecht. Het project, dat jaarlijks op 4 mei plaatsvindt, werd vorig jaar voor het eerst in Dordrecht geïntroduceerd en ook dit jaar kunnen Dordtenaren zich bij de naar eigen zeggen eigentijdse herdenking aansluiten.

Emmely Kokshoorn |  | Aangepast op
‘Namen en Nummers’ is andere manier van herdenken dan die we gewend zijn. Tijdens deze herdenking worden de Joodse slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog symbolisch thuisgebracht. Het is dus eigenlijk een soort ritueel. In verschillende steden in het land sluiten mensen en organisaties zich bij het project aan.

Het is uiteindelijk de bedoeling om in de komende jaren alle 104.000 Holocaust-slachtoffers op deze manier te herdenken.Geïnteresseerden kunnen tussen 14.00 uur en 16.00 uur bij Villa TrösT een leeg naambordje met uitleg ophalen. Er kan dan een naam van een uit Dordrecht gedeporteerde persoon uit gekozen worden. Om de gekozen persoon te herdenken, wordt er een naambordje gemaakt.

Alle gemaakte naambordjes krijgen op 4 mei een plek in de lokaal georganiseerde herdenking op het terrein van Villa TrösT. Wanneer er een naambordje is opgehaald en de naam is gekozen, is het de bedoeling dat het bordje op 4 mei ook daadwerkelijk wordt gelegd, maar alleen een naambordje maken is ook mogelijk. Benieuwd naar hoe zo’n herdenking er ongeveer uit ziet? Bekijk deze video van vorig jaar:

Lees ook

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.