Dordrecht, Netherlands

Visarenden uitgevlogen: kijk het hele broedseizoen terug

Het was een succesvolle lente en zomer voor het visarendkoppel in de Biesbosch. Via een webcam waren de twee te volgen, van de eerste landing op het nest, tot aan het uitvliegen van de kuikens. Beleefdelente.nl maakte er een jaaroverzicht van.
Vivian Rutte | 2 augustus 2021 15:39 | Aangepast op 2 augustus 2021 15:39
De visarend broedt sinds 2016 in de Biesbosch. Dat is de enige plek in Nederland waar de vogel dit doet.

Op 26 maart was het weer ‘touchdown’: twee visarenden landden na een lange reis vanuit Afrika, waar de vogels overwinteren. De twee legden drie eieren, die begin juni uitkwamen, tot groot plezier van de kijkers. 

Kleine visarendjes worden groot, want eind juli verlieten ze hun ouderlijk nest. Ze keren binnenkort niet meer terug, en gaan allemaal hun eigen weg. Daarmee is het succesvolle broedseizoen van de visarenden voorbij. Wie alles nog eens wil terugzien kan het jaaroverzicht van de visarend 2021 hier bekijken.

Lees ook

De tijd dringt voor de Diamond Gym: verhuizen of opdoeken

De Diamond Gym in Zwijndrecht moet verhuizen. Op de huidige locatie aan het Troelstraplein moet de k...

Zorgcomplex tijdelijk ontruimd vanwege stroomstoring

Appartementen van verzorgingstehuis De Prinsemarij aan de Nassauweg in Dordrecht zijn tijdelijk ontr...

Gemeente ontvangt miljoenen voor versnelde woningbouw Crabbehof, Wielwijk en Krispijn

De gemeente Dordrecht krijgt 12.5 miljoen euro uit een potje van het Rijk om de woningbouw in Dordre...

Miljoenendeal in de maak: raad stemt in met plan om Nedstaalterrein aan te kopen

De gemeente Alblasserdam gaat het voormalige Nedstaalterrein kopen met een lening van 28 miljoen eur...

Brandbrief aan Den Haag: 'Wees duidelijk over A27'

De gemeente Molenlanden doet een ‘dringende oproep’ aan de Tweede Kamer over de toekomst van de A27....

Oud-international Dirk Kuijt wordt hoofdtrainer van FC Dordrecht

Kort na zijn vertrek bij het Belgische Beerschot heeft Dirk Kuijt een nieuwe werkgever gevonden. De ...