Dordrecht, Netherlands

Visarenden uitgevlogen: kijk het hele broedseizoen terug

Het was een succesvolle lente en zomer voor het visarendkoppel in de Biesbosch. Via een webcam waren de twee te volgen, van de eerste landing op het nest, tot aan het uitvliegen van de kuikens. Beleefdelente.nl maakte er een jaaroverzicht van.
Vivian Rutte | 2 augustus 2021 15:39 | Aangepast op 2 augustus 2021 15:39
De visarend broedt sinds 2016 in de Biesbosch. Dat is de enige plek in Nederland waar de vogel dit doet.

Op 26 maart was het weer ‘touchdown’: twee visarenden landden na een lange reis vanuit Afrika, waar de vogels overwinteren. De twee legden drie eieren, die begin juni uitkwamen, tot groot plezier van de kijkers. 

Kleine visarendjes worden groot, want eind juli verlieten ze hun ouderlijk nest. Ze keren binnenkort niet meer terug, en gaan allemaal hun eigen weg. Daarmee is het succesvolle broedseizoen van de visarenden voorbij. Wie alles nog eens wil terugzien kan het jaaroverzicht van de visarend 2021 hier bekijken.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Lees ook

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

In de gemeente Molenlanden is er veel ophef over de mogelijke komst van een nieuwe opvanglocatie voo...

Amarise (10) heeft zeldzame spierziekte, rolstoelbus zou helpen: ‘We tillen ons een hernia’

Het Dordtse gezin Fledderman is een crowdfundig gestart, in de hoop een rolstoelbus bij elkaar te sp...

Reeks autobranden houdt aan: Range Rover in vlammen op

Een auto is in de nacht van zondag in maandag verwoest door brand in Dordrecht. Dat gebeurde even vo...

Minder intercity's tussen Dordrecht en Rotterdam

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam Centraal moesten maandagochtend rekening houden met vertragi...

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...