Dordrecht, Netherlands

Visarendpaar begint weer stipt op tijd met broeden

Elk jaar rond deze tijd komen ze terug van hun overwinteringsperiode: de visarend is terug op het nest in de Biesbosch! Dat meldde boswachter Thomas van der Es vrijdagmorgen.
Vivian Rutte | 26 maart 2021 12:10 | Aangepast op 26 maart 2021 12:10
De visarenden komen jaarlijks terug naar dezelfde boom in de Biesbosch om daar te broeden. Daarin zijn ze redelijk stipt, vorig jaar was dat namelijk op 25 maart. "Het is een heel bijzondere plek, de visarend broedt hier sinds 2016 en het is de enige plek in Nederland waar ze broeden", zegt Thomas.

De Vogelbescherming plaatste een camera bij het nest van de visarenden, zij kunnen door belangstellenden gevolgd worden tijdens het broedseizoen.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...