Dordrecht, Netherlands

Visarendpaar begint weer stipt op tijd met broeden

Elk jaar rond deze tijd komen ze terug van hun overwinteringsperiode: de visarend is terug op het nest in de Biesbosch! Dat meldde boswachter Thomas van der Es vrijdagmorgen.
Vivian Rutte | 26 maart 2021 12:10 | Aangepast op 26 maart 2021 12:10
De visarenden komen jaarlijks terug naar dezelfde boom in de Biesbosch om daar te broeden. Daarin zijn ze redelijk stipt, vorig jaar was dat namelijk op 25 maart. "Het is een heel bijzondere plek, de visarend broedt hier sinds 2016 en het is de enige plek in Nederland waar ze broeden", zegt Thomas.

De Vogelbescherming plaatste een camera bij het nest van de visarenden, zij kunnen door belangstellenden gevolgd worden tijdens het broedseizoen.

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...

Fransman ramt politieauto, agent gewond en snelweg deels dicht

Een Fransman is vrijdagochtend aangehouden langs de A16 bij Dordrecht. De man was op de vlucht voor ...

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

De Baanhoekbrug tussen Dordrecht en Sliedrecht is per direct dicht voor autoverkeer. Bij een inspect...

Alle gemeenten in onze streek gaan oefenen met noodsteunpunten: 'Belangrijk om te ervaren'

In de hele streek zullen gemeentes gaan oefenen noodsteunpunten. Met de verschillende pilots kan er ...