gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Visie van gemeente over daklozenopvang

0e31e0adf148fefa7d09f22736c1de12

Het College van B&W heeft deze week de nota ‘Van opvang naar wonen 2020-2025’ naar de raad gestuurd. In deze visie ligt de nadruk op preventie en snellere doorstroming van daklozen naar permanente huisvesting, waardoor het aantal gebruikers van de opvang gehalveerd moet worden. Die opvang moet bovendien volledig worden vernieuwd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Wethouder Peter Heijkoop ziet dat, ondanks de gunstige economische omstandigheden, het aantal dak- en thuislozen toeneemt. Psychische problemen, verslaving en schulden zijn daarvan de oorzaak. Daarbij neemt ook de leeftijd waarop de problemen beginnen af.

Om deze mensen een beter perspectief te kunnen bieden op werk of een opleiding, zal eerst de opvang moeten worden verbeterd. De slechte toestand van de slaapgelegenheid draagt daar op dit moment niet aan bij.


Door sneller te werken aan een zinvolle invulling van hun leven en het vinden van huisvesting moet het aantal bewoners dalen. Daardoor zal de overlast voor de buurt verminderen.


Maar mocht toch blijken dat de capaciteit tekortschiet, zal een tweede locatie buiten de buurt worden gezocht.

Aanleiding voor deze visie is een motie van de gemeenteraad uit december van het vorig jaar, toen grote ophef onstond bij de verhuizing van de dagopvang van het Leger des Heils.

De visie is de afgelopen tijd met vele betrokken bewoners en organisaties besproken. Nu buigt de raad zich binnenkort over de nota voor besluitvorming.

Lees ook

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.