gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Visie van gemeente over daklozenopvang

0e31e0adf148fefa7d09f22736c1de12

Het College van B&W heeft deze week de nota ‘Van opvang naar wonen 2020-2025’ naar de raad gestuurd. In deze visie ligt de nadruk op preventie en snellere doorstroming van daklozen naar permanente huisvesting, waardoor het aantal gebruikers van de opvang gehalveerd moet worden. Die opvang moet bovendien volledig worden vernieuwd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Wethouder Peter Heijkoop ziet dat, ondanks de gunstige economische omstandigheden, het aantal dak- en thuislozen toeneemt. Psychische problemen, verslaving en schulden zijn daarvan de oorzaak. Daarbij neemt ook de leeftijd waarop de problemen beginnen af.

Om deze mensen een beter perspectief te kunnen bieden op werk of een opleiding, zal eerst de opvang moeten worden verbeterd. De slechte toestand van de slaapgelegenheid draagt daar op dit moment niet aan bij.


Door sneller te werken aan een zinvolle invulling van hun leven en het vinden van huisvesting moet het aantal bewoners dalen. Daardoor zal de overlast voor de buurt verminderen.


Maar mocht toch blijken dat de capaciteit tekortschiet, zal een tweede locatie buiten de buurt worden gezocht.

Aanleiding voor deze visie is een motie van de gemeenteraad uit december van het vorig jaar, toen grote ophef onstond bij de verhuizing van de dagopvang van het Leger des Heils.

De visie is de afgelopen tijd met vele betrokken bewoners en organisaties besproken. Nu buigt de raad zich binnenkort over de nota voor besluitvorming.

Lees ook

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

archieffotopolitie

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

IMG-20260527-WA0038

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.