gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Visie van gemeente over daklozenopvang

0e31e0adf148fefa7d09f22736c1de12

Het College van B&W heeft deze week de nota ‘Van opvang naar wonen 2020-2025’ naar de raad gestuurd. In deze visie ligt de nadruk op preventie en snellere doorstroming van daklozen naar permanente huisvesting, waardoor het aantal gebruikers van de opvang gehalveerd moet worden. Die opvang moet bovendien volledig worden vernieuwd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Wethouder Peter Heijkoop ziet dat, ondanks de gunstige economische omstandigheden, het aantal dak- en thuislozen toeneemt. Psychische problemen, verslaving en schulden zijn daarvan de oorzaak. Daarbij neemt ook de leeftijd waarop de problemen beginnen af.

Om deze mensen een beter perspectief te kunnen bieden op werk of een opleiding, zal eerst de opvang moeten worden verbeterd. De slechte toestand van de slaapgelegenheid draagt daar op dit moment niet aan bij.


Door sneller te werken aan een zinvolle invulling van hun leven en het vinden van huisvesting moet het aantal bewoners dalen. Daardoor zal de overlast voor de buurt verminderen.


Maar mocht toch blijken dat de capaciteit tekortschiet, zal een tweede locatie buiten de buurt worden gezocht.

Aanleiding voor deze visie is een motie van de gemeenteraad uit december van het vorig jaar, toen grote ophef onstond bij de verhuizing van de dagopvang van het Leger des Heils.

De visie is de afgelopen tijd met vele betrokken bewoners en organisaties besproken. Nu buigt de raad zich binnenkort over de nota voor besluitvorming.

Lees ook

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.