gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Visie van gemeente over daklozenopvang

0e31e0adf148fefa7d09f22736c1de12

Het College van B&W heeft deze week de nota ‘Van opvang naar wonen 2020-2025’ naar de raad gestuurd. In deze visie ligt de nadruk op preventie en snellere doorstroming van daklozen naar permanente huisvesting, waardoor het aantal gebruikers van de opvang gehalveerd moet worden. Die opvang moet bovendien volledig worden vernieuwd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Wethouder Peter Heijkoop ziet dat, ondanks de gunstige economische omstandigheden, het aantal dak- en thuislozen toeneemt. Psychische problemen, verslaving en schulden zijn daarvan de oorzaak. Daarbij neemt ook de leeftijd waarop de problemen beginnen af.

Om deze mensen een beter perspectief te kunnen bieden op werk of een opleiding, zal eerst de opvang moeten worden verbeterd. De slechte toestand van de slaapgelegenheid draagt daar op dit moment niet aan bij.


Door sneller te werken aan een zinvolle invulling van hun leven en het vinden van huisvesting moet het aantal bewoners dalen. Daardoor zal de overlast voor de buurt verminderen.


Maar mocht toch blijken dat de capaciteit tekortschiet, zal een tweede locatie buiten de buurt worden gezocht.

Aanleiding voor deze visie is een motie van de gemeenteraad uit december van het vorig jaar, toen grote ophef onstond bij de verhuizing van de dagopvang van het Leger des Heils.

De visie is de afgelopen tijd met vele betrokken bewoners en organisaties besproken. Nu buigt de raad zich binnenkort over de nota voor besluitvorming.

Lees ook

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.