gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Visie 'Van opvang naar wonen' komt op gang

723230cb8dcbcb75d8e6bfa01d53b38d

In de gemeenteraad is afgelopen dinsdag het uitvoeringsprogramma van de Visie ‘Van opvang naar Wonen’ aangeboden. In deze visie staan de acties die de gemeente wil ondernemen om daklozen een dak boven het hoofd te bieden. Dit doet de gemeente in samenwerking met verschillende organisaties in de stad.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
De eerste projecten zijn al gestart, er wordt doorlopend gezocht naar locaties waar daklozen onder begeleiding, maar wel zelfstandig, kunnen gaan wonen. Dordrecht doet dit samen met omliggende gemeentes.

“Vanuit Dordrecht nemen wij onze verantwoordelijkheid, maar wij hebben ook de concrete vraag gesteld aan omliggende gemeenten welke voorzieningen zij willen realiseren. Daar heeft men positief op gereageerd en wij gaan graag in gesprek over de mogelijkheden,” vertelt wethouder Peter Heijkoop over de visie.

Één van de lopende projecten is ‘Doorstart’, in Sterrenburg, daarnaast is er de ambitie om voor elke dakloze een eigen kamer te realiseren bij het Leger des Heils. Ook worden er preventieprogramma’s opgestart. Er worden een aantal pilots opgestart met ‘Vangnetwerken’, dit zijn profesioneel begeleide, wijkgerichte steunnetwerken van 25 tot 40 personen.

De gemeente gaat de aankomende vijf jaar samen met diverse partners proberen te voorkomen dat mensen dakloos raken. De deelnemers aan de programma’s krijgen perspectief, zodat ze stappen kunnen zetten en niet terugvallen.

Lees ook

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

foto website

Vroeg uit bed voor plaatsing bruggebouw Papendrechtsebrug: ‘Probeer alles te volgen’

Het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug is dinsdagochtend door Rijkswaterstaat op de definitieve plek geplaatst. In de bestaande brugkelder is onvoldoende ruimte voor alle nieuwe installaties en op deze manier is er een soort uitbouw gecreëerd. De operatie levert veel bekijks op langs de kant. "Heel leuk om te zien!"

explosie sliedrecht

Huis beschadigd door nachtelijke explosie

In Sliedrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie geweest bij een huis. Dat zorgde voor lichte schade, laat de politie weten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.