gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Visie 'Van opvang naar wonen' komt op gang

723230cb8dcbcb75d8e6bfa01d53b38d

In de gemeenteraad is afgelopen dinsdag het uitvoeringsprogramma van de Visie ‘Van opvang naar Wonen’ aangeboden. In deze visie staan de acties die de gemeente wil ondernemen om daklozen een dak boven het hoofd te bieden. Dit doet de gemeente in samenwerking met verschillende organisaties in de stad.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
De eerste projecten zijn al gestart, er wordt doorlopend gezocht naar locaties waar daklozen onder begeleiding, maar wel zelfstandig, kunnen gaan wonen. Dordrecht doet dit samen met omliggende gemeentes.

“Vanuit Dordrecht nemen wij onze verantwoordelijkheid, maar wij hebben ook de concrete vraag gesteld aan omliggende gemeenten welke voorzieningen zij willen realiseren. Daar heeft men positief op gereageerd en wij gaan graag in gesprek over de mogelijkheden,” vertelt wethouder Peter Heijkoop over de visie.

Één van de lopende projecten is ‘Doorstart’, in Sterrenburg, daarnaast is er de ambitie om voor elke dakloze een eigen kamer te realiseren bij het Leger des Heils. Ook worden er preventieprogramma’s opgestart. Er worden een aantal pilots opgestart met ‘Vangnetwerken’, dit zijn profesioneel begeleide, wijkgerichte steunnetwerken van 25 tot 40 personen.

De gemeente gaat de aankomende vijf jaar samen met diverse partners proberen te voorkomen dat mensen dakloos raken. De deelnemers aan de programma’s krijgen perspectief, zodat ze stappen kunnen zetten en niet terugvallen.

Lees ook

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.