gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Visie 'Van opvang naar wonen' komt op gang

723230cb8dcbcb75d8e6bfa01d53b38d

In de gemeenteraad is afgelopen dinsdag het uitvoeringsprogramma van de Visie ‘Van opvang naar Wonen’ aangeboden. In deze visie staan de acties die de gemeente wil ondernemen om daklozen een dak boven het hoofd te bieden. Dit doet de gemeente in samenwerking met verschillende organisaties in de stad.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
De eerste projecten zijn al gestart, er wordt doorlopend gezocht naar locaties waar daklozen onder begeleiding, maar wel zelfstandig, kunnen gaan wonen. Dordrecht doet dit samen met omliggende gemeentes.

“Vanuit Dordrecht nemen wij onze verantwoordelijkheid, maar wij hebben ook de concrete vraag gesteld aan omliggende gemeenten welke voorzieningen zij willen realiseren. Daar heeft men positief op gereageerd en wij gaan graag in gesprek over de mogelijkheden,” vertelt wethouder Peter Heijkoop over de visie.

Één van de lopende projecten is ‘Doorstart’, in Sterrenburg, daarnaast is er de ambitie om voor elke dakloze een eigen kamer te realiseren bij het Leger des Heils. Ook worden er preventieprogramma’s opgestart. Er worden een aantal pilots opgestart met ‘Vangnetwerken’, dit zijn profesioneel begeleide, wijkgerichte steunnetwerken van 25 tot 40 personen.

De gemeente gaat de aankomende vijf jaar samen met diverse partners proberen te voorkomen dat mensen dakloos raken. De deelnemers aan de programma’s krijgen perspectief, zodat ze stappen kunnen zetten en niet terugvallen.

Lees ook

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.