gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Visie 'Van opvang naar wonen' komt op gang

723230cb8dcbcb75d8e6bfa01d53b38d

In de gemeenteraad is afgelopen dinsdag het uitvoeringsprogramma van de Visie ‘Van opvang naar Wonen’ aangeboden. In deze visie staan de acties die de gemeente wil ondernemen om daklozen een dak boven het hoofd te bieden. Dit doet de gemeente in samenwerking met verschillende organisaties in de stad.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
De eerste projecten zijn al gestart, er wordt doorlopend gezocht naar locaties waar daklozen onder begeleiding, maar wel zelfstandig, kunnen gaan wonen. Dordrecht doet dit samen met omliggende gemeentes.

“Vanuit Dordrecht nemen wij onze verantwoordelijkheid, maar wij hebben ook de concrete vraag gesteld aan omliggende gemeenten welke voorzieningen zij willen realiseren. Daar heeft men positief op gereageerd en wij gaan graag in gesprek over de mogelijkheden,” vertelt wethouder Peter Heijkoop over de visie.

Één van de lopende projecten is ‘Doorstart’, in Sterrenburg, daarnaast is er de ambitie om voor elke dakloze een eigen kamer te realiseren bij het Leger des Heils. Ook worden er preventieprogramma’s opgestart. Er worden een aantal pilots opgestart met ‘Vangnetwerken’, dit zijn profesioneel begeleide, wijkgerichte steunnetwerken van 25 tot 40 personen.

De gemeente gaat de aankomende vijf jaar samen met diverse partners proberen te voorkomen dat mensen dakloos raken. De deelnemers aan de programma’s krijgen perspectief, zodat ze stappen kunnen zetten en niet terugvallen.

Lees ook

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.