Dordrecht, Netherlands

Vissen in het Dordrechts Museum

Iedereen voelt zich deze zomer als een vis in het water in het Dordrechts museum. In de tentoonstelling 'Beet!' leren bezoekers de veelzijdigheid en betekenis van vissen in de Nederlandse cultuur. Naast de letterlijke betekenis, komt ook het gebruik van vis in schilderijen en bekende spreekwoorden aan bod.
Ricco Gramsma | 15 augustus 2019 17:06 | Aangepast op 15 augustus 2019 17:06
Deze woensdagmiddag was het de beurt aan kinderen om de tentoonstelling te ontdekken. In het atelier van het museum worden de komende weken workshops georganiseerd waar creatievelingen hun eigen vis versieren en vervolgens te water laten.

De creaties worden natuurlijk niet echt te water gelaten, maar ze worden ingescand. Zodra de vis is ingescand kan iedereen hem bewonderen op een groot scherm in de lobby van het museum.


Wilt u niet achter het net vissen maar juist beet hebben? Iedere woensdag van augustus kun je de workshop volgen voor maar €2,50.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...