Dordrecht, Netherlands

Vissen in Sterrenburg leggen het loodje

“Er zaten allemaal vliegen hier gisteren en het ruikt zo vies”, vertelt Mart Siebenga, die sinds dinsdag verlost wordt van de stank. Oorzaak van de nare geur is de sterfte van een paar duizend vissen in de Oostkil, een watertje dat om het Oostkilpark in Sterrenburg 3 kronkelt.
Robert van Loon | 31 juli 2019 15:14 | Aangepast op 31 juli 2019 15:14
Het zuurstofgehalte in het water is gedaald door de hitte van vorige week en heeft ervoor gezorgd dat de vissen zijn gestikt. “Je hebt te maken met temperaturen van 38, 39 graden. Dat heeft zoveel invloed op het water wat betreft de temperatuur en dus ook op de kwaliteit van het water”, legt opzichter Gerard Bas uit.


De dood van de dieren geeft een inkijkje in de soorten vis die voorkomen in de Dordtse sloten. “Het gaat voornamelijk om karper, zeelt, voorn, baars. Die hebben helaas het loodje gelegd.” De gemeente is nog een paar dagen bezig met het verwijderen van de kadavers. Hopelijk is het dan gedaan met de stank.

Meest gelezen

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Lees ook

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...

Jordi kwam tijdens het douchen op voetbal uit de kast: 'Iedereen in z’n nakie, dan ben je het meest kwetsbaar'

Twintig jaar geleden kwam Jordi Buisman in een voetbalteam vol andere culturen en geloofsovertuiging...

Hier worden bijna vijftig zieke bomen gekapt

In Heer Oudelands Ambacht in Zwijndrecht, tussen de sloot aan de Munnikensteeg en de Bolero en de Ba...

Dordtse periodetitel in aantocht? De Plucheplakkers blikken vooruit

Nog twee keer winnen en FC Dordrecht heeft in de Keuken Kampioen Divisie zo goed als zeker de derde ...

2.500 nieuwe woningen: hier gaan ze samen de uitdaging aan

Een samenwerkingsverband tussen gemeente, woningcorporatie Fien Wonen en bouwbedrijven wil de woning...

Dit familiebedrijf moet plaatsmaken voor Maasterras: ‘Ons lust en ons leven’

Motorzaak BNM Motoren in Dordrecht zit met de handen in het haar. Het bedrijf moet namelijk verhuize...