gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vlaggenparade in de Voorstraat door jubilerend Pictura

8d16acc343cabc3a18558f924d247df2

Niet alleen in Parijs worden deze weken een hoop vlaggen gehesen, in de Voorstraat zijn er sinds deze zaterdag ook tientallen vlaggen te bewonderen. Onder de vlaggen enkele bewerkte nationale vodden, maar het meerendeel bestaat uit kunstzinnige exemplaren met een diepere betekenis.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De vlaggen hangen er vanwege het 250-jarig jubileum van tekengenootschap Pictura. Een kleine situatieschets, in het jaar dat Pictura het licht zag kwam in Frankrijk Lodewijk de zestiende aan de macht, niemand die op dat moment kon vermoeden dat de Bastille vijftien jaar later bestormd zou worden. In het Amerikaanse Boston waren er net wat dozen thee in de haven geworpen, tekenend voor de onvrede die in 1775 zou leiden tot de Amerikaanse onafhankelijkheidsoorlog. En in Dordrecht werd een tekengenootschap opgericht dat tot op de dag van vandaag bestaat.

Het oudste tekengenootschap van Nederland staat al het hele jaar in het teken van het jubileum, met een groot scala aan evenementen. De vlaggenparade is er daar één van. Onder begeleiding van een brassband en een in 250-jaar oude klederdracht gehesen oud-wethouder werden de vierentwintig vlaggen rondom de locatie van Pictura aan de Voorstraat onder de aandacht gebracht. Iedere vlag is uniek en door een individuele kunstenaar vervaardigd.

Diepere laag
Veel van de vlaggen dragen een diepere betekenis met zich mee. Zo hangt er een vlag met daarop een button die leest: Flying saucers are real, ofwel "Vliegende schotels bestaan echt!". Het is een verwijzing naar het fake news-tijdperk waar we in leven, waarin we de nieuwe realiteit moeten aanvaarden waarin fictie meer waarheid kan bevatten dan de werkelijkheid. Of neem het wiskundige ontwerp van Maarten Janssen, die met romeinse jaartallen het lange bestaan van Pictura eert. Wie de hoeveelheid tekens op de vlag telt komt uit op een zeer symbolisch aantal van 250 tekens.

Andere vlaggen zijn minder diepgaand, maar daardoor niet minder raak. Zo hangt er een vlag die bestaat uit een vlechwerk van de Israëlische en Palestijnse vlag, een bewerkte Russische driekleur en een opvallend zelfportret van de in Dordrecht gevestigde beeldend kunstenaar Nico Parlevliet.

De vlaggen zullen nog tot 31 oktober in de Voorstraat blijven hangen. Bekijk hieronder beelden van de feestelijke vlaggenparade.

Lees ook

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.