Dordrecht, Netherlands

Vleermuisflat verhuist naar Amstelwijck

De vleermuisflat is vrijdagmiddag weggehaald bij het Leerpark. De vleermuisflat werd op het Leerpark nooit bewoond. De verwachting van de gemeente is dat dit wel op Amstelwijck gaat gebeuren.
Nynke Cuperus | 4 september 2020 17:13 | Aangepast op 4 september 2020 17:13
De flat is in 2016 op het Leerpark gebouwd, als nieuwe huisvesting voor alle vleermuizen die in een oud schoolgebouw sliepen. Zonder nieuwe verblijfplaatsen voor de vleermuizen mocht de school niet gesloopt worden.

Gemeente Dordrecht heeft nu een nieuwe bestemming gevonden voor de vleermuisflat. Want ook in het voormalige Refaja ziekenhuis zitten vleermuizen en ook die zijn beschermd. Daarom plaatst de gemeente de flat naar Amstelwijck. De flat komt hoger te staan, waardoor de vliegopeningen hoger zitten en is zo beter geschikt voor vleermuizen. De controleurs flora- en faunawet hebben deze oplossing goedgekeurd.

Het bouwwerk is inclusief fundering ruim vier meter hoog en moet op een dieplader worden vervoerd. Het transport vrijdagavond gaat over de N3. Zaterdagochtend wordt het gebouw geplaatst bij Amstelwijck.

&t=5s

Lees ook

Gasleiding geraakt bij werkzaamheden

Bij renovatiewerkzaamheden aan een flat in de Dordtse wijk Sterrenburg is vrijdagmiddag een gasleidi...

Een nieuw seizoen Op Pad Met Ad: 'Wat betekent Pride voor de Dordtenaar?’

In de eerste aflevering van dit seizoen van Op Pad Met Ad sluit presentator Ad van den Herik aan bij...

De zomer komt terug: dit weekend heerlijk zonnig met 25 graden

Na een aantal mindere dagen met regen en wind is er goed nieuws: de zomer is nog niet voorbij. Komen...

Deze speeltuin vraagt om hulp bij renovatie: ‘Er is niet veel anders in het dorp voor kinderen’

Speeltuin de Franse Put in Streefkerk vraagt inwoners van het dorp om hulp. De speeltuin bestaat al ...

Na jaren onzekerheid, eindelijk nieuwbouw voor deze waterscouts

Een hagelnieuw scoutinggebouw verrijst binnenkort langs de Baden-Powellaan in Dordrecht. Het wordt h...

Nep-loodgieters dringen met babbeltruc woning man (85) binnen

Een 85-jarige man uit Zwijndrecht is donderdagavond slachtoffer geworden van een babbeltruc. Twee ma...