gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizen in Albert Schweitzer ziekenhuis

Afgelopen week zijn tot drie keer toe vleermuizen verwijderd uit het Albert Schweitzer ziekenhuis, locatie Dordwijk.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
De vliegende beesten zijn gevangen door de dierenambulance. Eén van de vleermuizen is naar vogelopvang Karel Schot in Rotterdam gebracht. Het schijnt al jaren een probleem te zijn. Alexandra Haan is adviseur ecologie bij de Vogelwacht en heeft vaak vleermuizen opgevangen die afkomstig waren van het Albert Schweitzer ziekenhuis. "Het soort vleermuis dat daar zit is een soort dat in de spouwmuur zit. In het ziekenhuis hebben ze spouwgaten aan de buitenkant gemaakt, maar ook aan de binnenkant. Zo kunnen de vleermuizen zo het gebouw invliegen. En dat zullen ze ook doen, als het te warm of te koud wordt in de spouwmuren." 

Het probleem zal ook niet zomaar weggaan. "Vleermuizen maken generaties lang gebruik van dezelfde verblijfplaatsen. Dus waar je ze ook uitzet, ze zullen naar datzelfde plekje terugvliegen."


Het ziekenhuis stelt in een reactie dat de ongenode gasten geen gezondheidsrisico's hebben opgeleverd voor haar patiënten en medewerkers. Het ziekenhuis zegt er alles aan te doen om de beschermde dieren op een diervriendelijke manier buiten te houden. Albert Schweitzer is hier over in gesprek met de bevoegde instanties en experts.

Lees ook

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.