gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizen in Albert Schweitzer ziekenhuis

Afgelopen week zijn tot drie keer toe vleermuizen verwijderd uit het Albert Schweitzer ziekenhuis, locatie Dordwijk.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
De vliegende beesten zijn gevangen door de dierenambulance. Eén van de vleermuizen is naar vogelopvang Karel Schot in Rotterdam gebracht. Het schijnt al jaren een probleem te zijn. Alexandra Haan is adviseur ecologie bij de Vogelwacht en heeft vaak vleermuizen opgevangen die afkomstig waren van het Albert Schweitzer ziekenhuis. "Het soort vleermuis dat daar zit is een soort dat in de spouwmuur zit. In het ziekenhuis hebben ze spouwgaten aan de buitenkant gemaakt, maar ook aan de binnenkant. Zo kunnen de vleermuizen zo het gebouw invliegen. En dat zullen ze ook doen, als het te warm of te koud wordt in de spouwmuren." 

Het probleem zal ook niet zomaar weggaan. "Vleermuizen maken generaties lang gebruik van dezelfde verblijfplaatsen. Dus waar je ze ook uitzet, ze zullen naar datzelfde plekje terugvliegen."


Het ziekenhuis stelt in een reactie dat de ongenode gasten geen gezondheidsrisico's hebben opgeleverd voor haar patiënten en medewerkers. Het ziekenhuis zegt er alles aan te doen om de beschermde dieren op een diervriendelijke manier buiten te houden. Albert Schweitzer is hier over in gesprek met de bevoegde instanties en experts.

Lees ook

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.