Dordrecht, Netherlands

Vleermuizen in Albert Schweitzer ziekenhuis

Afgelopen week zijn tot drie keer toe vleermuizen verwijderd uit het Albert Schweitzer ziekenhuis, locatie Dordwijk.
Carlijn Kruidhof | 8 augustus 2017 17:42 | Aangepast op 8 augustus 2017 17:42
De vliegende beesten zijn gevangen door de dierenambulance. Eén van de vleermuizen is naar vogelopvang Karel Schot in Rotterdam gebracht. Het schijnt al jaren een probleem te zijn. Alexandra Haan is adviseur ecologie bij de Vogelwacht en heeft vaak vleermuizen opgevangen die afkomstig waren van het Albert Schweitzer ziekenhuis. "Het soort vleermuis dat daar zit is een soort dat in de spouwmuur zit. In het ziekenhuis hebben ze spouwgaten aan de buitenkant gemaakt, maar ook aan de binnenkant. Zo kunnen de vleermuizen zo het gebouw invliegen. En dat zullen ze ook doen, als het te warm of te koud wordt in de spouwmuren." 

Het probleem zal ook niet zomaar weggaan. "Vleermuizen maken generaties lang gebruik van dezelfde verblijfplaatsen. Dus waar je ze ook uitzet, ze zullen naar datzelfde plekje terugvliegen."


Het ziekenhuis stelt in een reactie dat de ongenode gasten geen gezondheidsrisico's hebben opgeleverd voor haar patiënten en medewerkers. Het ziekenhuis zegt er alles aan te doen om de beschermde dieren op een diervriendelijke manier buiten te houden. Albert Schweitzer is hier over in gesprek met de bevoegde instanties en experts.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Allerzielen-concert zondag op TV Dordrecht

Op de laatste zondag van november staan we op TV Dordrecht op een bijzondere manier stil bij mensen ...

Deze muziekvereniging is springlevend: ‘De coronadip hebben we achter ons gelaten’

Het eeuwfeest van een van oudste muziekverenigingen van Dordrecht komt ten eind. Deze zaterdag wordt...

FC Dordrecht blijft worstelen in eigen huis: ‘We misten agressiviteit’

In de afgelopen twee seizoenen verloor FC Dordrecht amper in thuisduels, maar sinds de zomer ging he...

FC Dordrecht door rampkwartier met lege handen tegen Jong FC Utrecht

FC Dordrecht heeft de zege op Roda JC geen goed vervolg kunnen geven. De ploeterende ploeg verloor v...

Twee messen en één pistool ingeleverd tijdens speciale actie

De wapeninleveractie in Zwijndrecht heeft donderdag twee messen en een alarmpistool opgeleverd. Inwo...

Zaterdag in Studio De Witt: Wouter van der Spoel en Ronnie de Groot

Zaterdag ontvangt presentator Ben Corino raadslid Wouter van der Spoel en filmmaker Ronnie de Groot ...