gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizen in Albert Schweitzer ziekenhuis

Afgelopen week zijn tot drie keer toe vleermuizen verwijderd uit het Albert Schweitzer ziekenhuis, locatie Dordwijk.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
De vliegende beesten zijn gevangen door de dierenambulance. Eén van de vleermuizen is naar vogelopvang Karel Schot in Rotterdam gebracht. Het schijnt al jaren een probleem te zijn. Alexandra Haan is adviseur ecologie bij de Vogelwacht en heeft vaak vleermuizen opgevangen die afkomstig waren van het Albert Schweitzer ziekenhuis. "Het soort vleermuis dat daar zit is een soort dat in de spouwmuur zit. In het ziekenhuis hebben ze spouwgaten aan de buitenkant gemaakt, maar ook aan de binnenkant. Zo kunnen de vleermuizen zo het gebouw invliegen. En dat zullen ze ook doen, als het te warm of te koud wordt in de spouwmuren." 

Het probleem zal ook niet zomaar weggaan. "Vleermuizen maken generaties lang gebruik van dezelfde verblijfplaatsen. Dus waar je ze ook uitzet, ze zullen naar datzelfde plekje terugvliegen."


Het ziekenhuis stelt in een reactie dat de ongenode gasten geen gezondheidsrisico's hebben opgeleverd voor haar patiënten en medewerkers. Het ziekenhuis zegt er alles aan te doen om de beschermde dieren op een diervriendelijke manier buiten te houden. Albert Schweitzer is hier over in gesprek met de bevoegde instanties en experts.

Lees ook

sliedrechtsportpimwaslander.jpeg

Sliedrecht Sport moet beslissend finaleduel winnen voor landskampioenschap

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hadden woensdagavond landskampioen kunnen worden, maar Apollo 8 heeft daar een stokje voor gestoken. De ploeg uit Borne won de wedstrijd van de Sliedrechters, waardoor er nu een vijfde en beslissend finaleduel gespeeld moet worden.

singelkerkridderkerk.png

De vlag op deze kerk kan voorlopig niet uit: ‘Trappen niet veilig genoeg’

De Singelkerk in Ridderkerk kan de Nederlandse vlag op de toren voorlopig niet hijsen. Normaal gesproken wordt dat gedaan op feest- en gedenkdagen, maar de trappen van de toren zijn volgens de brandweer nu niet veilig genoeg om te beklimmen.

THUMB ARTIKEL.png

Zoektocht naar dé geluiden uit de Drechtsteden: ‘Wat maakt bijvoorbeeld Sliedrecht Sliedrecht?’

Schapen op de dijk, supporters van de plaatselijke FC, de trein die voorbij raast en het water met de bijbehorende schepen. Het zijn zo al wat geluiden die voor Dordtenaren bekend voorkomen. Maar welke geluiden kenmerken juist de andere Drechtsteden? Geluidskunstenaar Elise ‘t Hart verzamelt geluiden uit de regio voor een bijzonder geluidskunstwerk dat te horen zal zijn in de binnentuin van het Dordthuis.

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.