gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizen krijgen flat

De gemeente laat op het Leerpark een vleermuistoren bouwen. Hij is bestemd voor de vleermuizen in de nabijgelegen leegstaande school. Maar of de beestjes ook daadwerkelijk hun intrek nemen is onduidelijk.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gemeente wil de school slopen, maar dat mag pas wanneer er een alternatief onderdak is gevonden voor de beschermde diertjes. In eerste instantie werd gedacht aan vleermuiskasten aan muren. Maar eigenaren van gebouwen in de buurt gaven geen toestemming.


Dus zit er niets anders op dan een toren te bouwen van vier meter hoog. De vleermuizen mogen niet worden gevangen. Daarom wordt geprobeerd het in de school te laten tochten, zodat ze uit zichzelf wegvliegen.


Op de plek van de toren komen in de toekomst ook woningen. De gemeente hoopt dan ook dat de beestjes niet echt in de vleermuistoren gaan zitten. Het bouwwerk is alleen maar bedoeld om wettelijk in aanmerking te komen voor een sloopvergunning. De vleermuistoren kost 22.000 euro.

Lees ook

arjanmaatrijnmond

Transportbedrijf van Arjan in problemen door afsluiting Noordtunnel: 'Heel Nederland geraakt in de portemonnee'

De Noordtunnel, onderdeel van de A15, wordt in 2027 en 2028 twee maanden afgesloten. Dat heeft niet alleen gevolgen voor de transportsector, verwacht Arjan Maat, directeur van het gelijknamige transportbedrijf uit Alblasserdam. "Het raakt iedereen in de portemonnee."

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto wim

Gemeente start onderzoek naar verwarmingsprobleem Rivierenplein: 'Heel zorgelijk'

Het gemeentebestuur van Dordrecht laat onderzoek doen naar de verwarmingsproblemen in een flat bij het Dordtse Rivierenplein. Al acht maanden zitten flatbewoners daar zonder werkende verwarming en dat is zorgelijk, vindt wethouder Wim van der Kruijff: “Ouderen in de kou wil natuurlijk niemand en we voelen echt de urgentie.”

brand

Lucinda Brand niet als eerste over de streep, maar wint toch EK veldrijden

Een vreemde dag voor Lucinda Brand zaterdag. De 37-jarige Dordtse werd tweede op het EK veldrijden, maar kreeg dankzij een jurybeslissing alsnog de titel. “Dit is natuurlijk een heel raar gevoel”, zegt ze.