gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizen krijgen flat

De gemeente laat op het Leerpark een vleermuistoren bouwen. Hij is bestemd voor de vleermuizen in de nabijgelegen leegstaande school. Maar of de beestjes ook daadwerkelijk hun intrek nemen is onduidelijk.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gemeente wil de school slopen, maar dat mag pas wanneer er een alternatief onderdak is gevonden voor de beschermde diertjes. In eerste instantie werd gedacht aan vleermuiskasten aan muren. Maar eigenaren van gebouwen in de buurt gaven geen toestemming.


Dus zit er niets anders op dan een toren te bouwen van vier meter hoog. De vleermuizen mogen niet worden gevangen. Daarom wordt geprobeerd het in de school te laten tochten, zodat ze uit zichzelf wegvliegen.


Op de plek van de toren komen in de toekomst ook woningen. De gemeente hoopt dan ook dat de beestjes niet echt in de vleermuistoren gaan zitten. Het bouwwerk is alleen maar bedoeld om wettelijk in aanmerking te komen voor een sloopvergunning. De vleermuistoren kost 22.000 euro.

Lees ook

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.