gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizen krijgen flat

De gemeente laat op het Leerpark een vleermuistoren bouwen. Hij is bestemd voor de vleermuizen in de nabijgelegen leegstaande school. Maar of de beestjes ook daadwerkelijk hun intrek nemen is onduidelijk.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gemeente wil de school slopen, maar dat mag pas wanneer er een alternatief onderdak is gevonden voor de beschermde diertjes. In eerste instantie werd gedacht aan vleermuiskasten aan muren. Maar eigenaren van gebouwen in de buurt gaven geen toestemming.


Dus zit er niets anders op dan een toren te bouwen van vier meter hoog. De vleermuizen mogen niet worden gevangen. Daarom wordt geprobeerd het in de school te laten tochten, zodat ze uit zichzelf wegvliegen.


Op de plek van de toren komen in de toekomst ook woningen. De gemeente hoopt dan ook dat de beestjes niet echt in de vleermuistoren gaan zitten. Het bouwwerk is alleen maar bedoeld om wettelijk in aanmerking te komen voor een sloopvergunning. De vleermuistoren kost 22.000 euro.

Lees ook

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.