gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizen leggen sloop Refaja stil

2a4e7c98b754d5d8e7b26df8abf00de6.jpg

De sloop van het oude Refaja-ziekenhuis is stilgelegd. De reden: 100 vleermuizen. De dieren zijn beschermd en mogen niet gestoord worden. Daarom mag het bedrijf ABB uit Sliedrecht, dat verantwoordelijk is voor de sloop, nu niet verder.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De ontheffing die aangevraagd is bij de omgevingsdienst is vanwege de dieren afgekeurd. Er wordt nu een nieuwe procedure gestart. Maar naar verwachting kunnen de werkzaamheden pas in de zomer worden hervat.

"De dieren liggen hun op één oor, in de winter", laat Jan Dekker van ABB weten. In de zomer vliegen ze weer uit. "Het gaat hier om relatief grote hoeveelheden en daarom wordt deze maatregel getroffen."

Het bedrijf vindt het jammer dat de sloopwerkzaamheden vertraging oplopen, maar niet meer dan dat. "Dit gebeurt wel vaker", zegt Dekker. "Natuurlijk zitten we niet te wachten op vertraging, maar hier kun je niets aan doen." Het project komt verder niet in gevaar. In het gebied, dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park, moeten ruim 200 woningen worden gebouwd. Al zal het wel allemaal wat langer gaan duren.

Omwonenden zijn per brief geïnformeerd over de reden van het stilvallen van de werkzaamheden. Het terrein is inmiddels goed afgesloten, zodat er niet meer ongenode gasten hun intrek kunnen nemen.

Het is niet de eerste keer dat Dordrecht te maken krijgt met vleermuizen tijdens bouwwerkzaamheden. Bij de aanleg van Nieuw Land van Vlak moest een













Het bedrijf heeft het terrein inmiddels goed afgesloten zodat andere ongenode gasten er niet naar binnen kunnen. De ontwikkeling van het totale terrein dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park loopt hiermee vertraging op maar zal wel gewoon doorgaan. Alleen zullen de woningen nu later worden gebouwd.

Lees ook

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

PSX_20260527_233207.jpg

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

fotoa16n3verhaal.jpg

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.