gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizen leggen sloop Refaja stil

2a4e7c98b754d5d8e7b26df8abf00de6

De sloop van het oude Refaja-ziekenhuis is stilgelegd. De reden: 100 vleermuizen. De dieren zijn beschermd en mogen niet gestoord worden. Daarom mag het bedrijf ABB uit Sliedrecht, dat verantwoordelijk is voor de sloop, nu niet verder.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De ontheffing die aangevraagd is bij de omgevingsdienst is vanwege de dieren afgekeurd. Er wordt nu een nieuwe procedure gestart. Maar naar verwachting kunnen de werkzaamheden pas in de zomer worden hervat.

"De dieren liggen hun op één oor, in de winter", laat Jan Dekker van ABB weten. In de zomer vliegen ze weer uit. "Het gaat hier om relatief grote hoeveelheden en daarom wordt deze maatregel getroffen."

Het bedrijf vindt het jammer dat de sloopwerkzaamheden vertraging oplopen, maar niet meer dan dat. "Dit gebeurt wel vaker", zegt Dekker. "Natuurlijk zitten we niet te wachten op vertraging, maar hier kun je niets aan doen." Het project komt verder niet in gevaar. In het gebied, dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park, moeten ruim 200 woningen worden gebouwd. Al zal het wel allemaal wat langer gaan duren.

Omwonenden zijn per brief geïnformeerd over de reden van het stilvallen van de werkzaamheden. Het terrein is inmiddels goed afgesloten, zodat er niet meer ongenode gasten hun intrek kunnen nemen.

Het is niet de eerste keer dat Dordrecht te maken krijgt met vleermuizen tijdens bouwwerkzaamheden. Bij de aanleg van Nieuw Land van Vlak moest een













Het bedrijf heeft het terrein inmiddels goed afgesloten zodat andere ongenode gasten er niet naar binnen kunnen. De ontwikkeling van het totale terrein dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park loopt hiermee vertraging op maar zal wel gewoon doorgaan. Alleen zullen de woningen nu later worden gebouwd.

Lees ook

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.