gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizen leggen sloop Refaja stil

2a4e7c98b754d5d8e7b26df8abf00de6

De sloop van het oude Refaja-ziekenhuis is stilgelegd. De reden: 100 vleermuizen. De dieren zijn beschermd en mogen niet gestoord worden. Daarom mag het bedrijf ABB uit Sliedrecht, dat verantwoordelijk is voor de sloop, nu niet verder.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De ontheffing die aangevraagd is bij de omgevingsdienst is vanwege de dieren afgekeurd. Er wordt nu een nieuwe procedure gestart. Maar naar verwachting kunnen de werkzaamheden pas in de zomer worden hervat.

"De dieren liggen hun op één oor, in de winter", laat Jan Dekker van ABB weten. In de zomer vliegen ze weer uit. "Het gaat hier om relatief grote hoeveelheden en daarom wordt deze maatregel getroffen."

Het bedrijf vindt het jammer dat de sloopwerkzaamheden vertraging oplopen, maar niet meer dan dat. "Dit gebeurt wel vaker", zegt Dekker. "Natuurlijk zitten we niet te wachten op vertraging, maar hier kun je niets aan doen." Het project komt verder niet in gevaar. In het gebied, dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park, moeten ruim 200 woningen worden gebouwd. Al zal het wel allemaal wat langer gaan duren.

Omwonenden zijn per brief geïnformeerd over de reden van het stilvallen van de werkzaamheden. Het terrein is inmiddels goed afgesloten, zodat er niet meer ongenode gasten hun intrek kunnen nemen.

Het is niet de eerste keer dat Dordrecht te maken krijgt met vleermuizen tijdens bouwwerkzaamheden. Bij de aanleg van Nieuw Land van Vlak moest een













Het bedrijf heeft het terrein inmiddels goed afgesloten zodat andere ongenode gasten er niet naar binnen kunnen. De ontwikkeling van het totale terrein dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park loopt hiermee vertraging op maar zal wel gewoon doorgaan. Alleen zullen de woningen nu later worden gebouwd.

Lees ook

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.

fatbike 1

Komt er een fatbikeverbod in Papendrecht? Gemeenteraad verdeeld over aanpak

Het leek een gelopen race, maar het tijdelijk college van Papendrecht krijgt een voorgesteld fatbikeverbod niet zomaar door de raad. Vanuit de gemeenteraad klinkt er donderdagavond namelijk veel kritiek op het plan. Zo wordt er geopperd om eerst meer te handhaven op de bestaande regels. “Ik denk dat er flinke boetes moeten worden uitgedeeld voordat het anders wordt”, vertelt D66-raadslid Trijntje van Es.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.