gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizen leggen sloop Refaja stil

2a4e7c98b754d5d8e7b26df8abf00de6

De sloop van het oude Refaja-ziekenhuis is stilgelegd. De reden: 100 vleermuizen. De dieren zijn beschermd en mogen niet gestoord worden. Daarom mag het bedrijf ABB uit Sliedrecht, dat verantwoordelijk is voor de sloop, nu niet verder.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De ontheffing die aangevraagd is bij de omgevingsdienst is vanwege de dieren afgekeurd. Er wordt nu een nieuwe procedure gestart. Maar naar verwachting kunnen de werkzaamheden pas in de zomer worden hervat.

"De dieren liggen hun op één oor, in de winter", laat Jan Dekker van ABB weten. In de zomer vliegen ze weer uit. "Het gaat hier om relatief grote hoeveelheden en daarom wordt deze maatregel getroffen."

Het bedrijf vindt het jammer dat de sloopwerkzaamheden vertraging oplopen, maar niet meer dan dat. "Dit gebeurt wel vaker", zegt Dekker. "Natuurlijk zitten we niet te wachten op vertraging, maar hier kun je niets aan doen." Het project komt verder niet in gevaar. In het gebied, dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park, moeten ruim 200 woningen worden gebouwd. Al zal het wel allemaal wat langer gaan duren.

Omwonenden zijn per brief geïnformeerd over de reden van het stilvallen van de werkzaamheden. Het terrein is inmiddels goed afgesloten, zodat er niet meer ongenode gasten hun intrek kunnen nemen.

Het is niet de eerste keer dat Dordrecht te maken krijgt met vleermuizen tijdens bouwwerkzaamheden. Bij de aanleg van Nieuw Land van Vlak moest een













Het bedrijf heeft het terrein inmiddels goed afgesloten zodat andere ongenode gasten er niet naar binnen kunnen. De ontwikkeling van het totale terrein dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park loopt hiermee vertraging op maar zal wel gewoon doorgaan. Alleen zullen de woningen nu later worden gebouwd.

Lees ook

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.

n3

Let op: N3 twee avonden en nachten dicht

Rijkswaterstaat werkt donderdag- en vrijdagavond aan de N3. Zowel aan de Papendrechtse als aan de Dordtse kant zijn delen van de weg daarom afgesloten.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.