gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizen leggen sloop Refaja stil

2a4e7c98b754d5d8e7b26df8abf00de6

De sloop van het oude Refaja-ziekenhuis is stilgelegd. De reden: 100 vleermuizen. De dieren zijn beschermd en mogen niet gestoord worden. Daarom mag het bedrijf ABB uit Sliedrecht, dat verantwoordelijk is voor de sloop, nu niet verder.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De ontheffing die aangevraagd is bij de omgevingsdienst is vanwege de dieren afgekeurd. Er wordt nu een nieuwe procedure gestart. Maar naar verwachting kunnen de werkzaamheden pas in de zomer worden hervat.

"De dieren liggen hun op één oor, in de winter", laat Jan Dekker van ABB weten. In de zomer vliegen ze weer uit. "Het gaat hier om relatief grote hoeveelheden en daarom wordt deze maatregel getroffen."

Het bedrijf vindt het jammer dat de sloopwerkzaamheden vertraging oplopen, maar niet meer dan dat. "Dit gebeurt wel vaker", zegt Dekker. "Natuurlijk zitten we niet te wachten op vertraging, maar hier kun je niets aan doen." Het project komt verder niet in gevaar. In het gebied, dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park, moeten ruim 200 woningen worden gebouwd. Al zal het wel allemaal wat langer gaan duren.

Omwonenden zijn per brief geïnformeerd over de reden van het stilvallen van de werkzaamheden. Het terrein is inmiddels goed afgesloten, zodat er niet meer ongenode gasten hun intrek kunnen nemen.

Het is niet de eerste keer dat Dordrecht te maken krijgt met vleermuizen tijdens bouwwerkzaamheden. Bij de aanleg van Nieuw Land van Vlak moest een













Het bedrijf heeft het terrein inmiddels goed afgesloten zodat andere ongenode gasten er niet naar binnen kunnen. De ontwikkeling van het totale terrein dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park loopt hiermee vertraging op maar zal wel gewoon doorgaan. Alleen zullen de woningen nu later worden gebouwd.

Lees ook

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”