gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizen leggen sloop Refaja stil

2a4e7c98b754d5d8e7b26df8abf00de6

De sloop van het oude Refaja-ziekenhuis is stilgelegd. De reden: 100 vleermuizen. De dieren zijn beschermd en mogen niet gestoord worden. Daarom mag het bedrijf ABB uit Sliedrecht, dat verantwoordelijk is voor de sloop, nu niet verder.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De ontheffing die aangevraagd is bij de omgevingsdienst is vanwege de dieren afgekeurd. Er wordt nu een nieuwe procedure gestart. Maar naar verwachting kunnen de werkzaamheden pas in de zomer worden hervat.

"De dieren liggen hun op één oor, in de winter", laat Jan Dekker van ABB weten. In de zomer vliegen ze weer uit. "Het gaat hier om relatief grote hoeveelheden en daarom wordt deze maatregel getroffen."

Het bedrijf vindt het jammer dat de sloopwerkzaamheden vertraging oplopen, maar niet meer dan dat. "Dit gebeurt wel vaker", zegt Dekker. "Natuurlijk zitten we niet te wachten op vertraging, maar hier kun je niets aan doen." Het project komt verder niet in gevaar. In het gebied, dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park, moeten ruim 200 woningen worden gebouwd. Al zal het wel allemaal wat langer gaan duren.

Omwonenden zijn per brief geïnformeerd over de reden van het stilvallen van de werkzaamheden. Het terrein is inmiddels goed afgesloten, zodat er niet meer ongenode gasten hun intrek kunnen nemen.

Het is niet de eerste keer dat Dordrecht te maken krijgt met vleermuizen tijdens bouwwerkzaamheden. Bij de aanleg van Nieuw Land van Vlak moest een













Het bedrijf heeft het terrein inmiddels goed afgesloten zodat andere ongenode gasten er niet naar binnen kunnen. De ontwikkeling van het totale terrein dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park loopt hiermee vertraging op maar zal wel gewoon doorgaan. Alleen zullen de woningen nu later worden gebouwd.

Lees ook

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.