gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizentoren moet hervatting sloop Refaja mogelijk maken

a0781322df9644cefa683e4330a7d514

De sloop van het oude Refaja-ziekenhuis gaat in augustus verder. De ontmanteling van het terrein werd in het najaar van 2019 stilgelegd omdat 100 vleermuizen zich in de gebouwen gevestigd hadden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het bedrijf ABB uit Sliedrecht, dat verantwoordelijk is voor de sloop van het ziekenhuis en de zusterflat, heeft sindsdien verschillende maatregelen genomen om de vleermuizen te verhuizen. “We hebben een vleermuizentoren gebouwd, die blijft daar permanent”, vertelt Jan Dekker van ABB.


“En we hebben ook allemaal grote kasten opgehangen, daarvoor hebben we ook een ontheffing gekregen. Hierdoor verwachten we begin augustus weer te kunnen starten.”


De dieren zijn beschermd en mogen niet gestoord worden. “Het is nu nog de gevoelige periode van de vleermuizen. We monitoren hun gedrag en aanwezigheid continue met ecologen. Je moet ervoor zorgen dat de jongen van vleermuizen, als die geboren zijn, eerst groot genoeg zijn en gaan uitvliegen.”


Volgens Dekker is het vrij zeker dat er in augustus daadwerkelijk weer gesloopt kan worden. “We mogen dan in overleg met de ecoloog voorzichtig aan weer gaan slopen. Zodat de vleermuizen die zelf nog niet weggegaan zijn, wij ze door de werkzaamheden zachtjes aan dwingen toch te verplaatsen. Daarna kunnen we de sloop van het ziekenhuis en zusterhuis weer echt oppakken.”

Het project komt door de uitstel van de sloop niet in gevaar, wel gaat het langer duren. In het gebied, dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park, moeten ruim 200 woningen worden gebouwd.


Het is niet de eerste keer dat Dordrecht te maken krijgt met vleermuizen tijdens bouwwerkzaamheden. Bij de aanleg van Nieuw Land van Vlak moest een

Lees ook

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”