gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizentoren moet hervatting sloop Refaja mogelijk maken

a0781322df9644cefa683e4330a7d514

De sloop van het oude Refaja-ziekenhuis gaat in augustus verder. De ontmanteling van het terrein werd in het najaar van 2019 stilgelegd omdat 100 vleermuizen zich in de gebouwen gevestigd hadden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het bedrijf ABB uit Sliedrecht, dat verantwoordelijk is voor de sloop van het ziekenhuis en de zusterflat, heeft sindsdien verschillende maatregelen genomen om de vleermuizen te verhuizen. “We hebben een vleermuizentoren gebouwd, die blijft daar permanent”, vertelt Jan Dekker van ABB.


“En we hebben ook allemaal grote kasten opgehangen, daarvoor hebben we ook een ontheffing gekregen. Hierdoor verwachten we begin augustus weer te kunnen starten.”


De dieren zijn beschermd en mogen niet gestoord worden. “Het is nu nog de gevoelige periode van de vleermuizen. We monitoren hun gedrag en aanwezigheid continue met ecologen. Je moet ervoor zorgen dat de jongen van vleermuizen, als die geboren zijn, eerst groot genoeg zijn en gaan uitvliegen.”


Volgens Dekker is het vrij zeker dat er in augustus daadwerkelijk weer gesloopt kan worden. “We mogen dan in overleg met de ecoloog voorzichtig aan weer gaan slopen. Zodat de vleermuizen die zelf nog niet weggegaan zijn, wij ze door de werkzaamheden zachtjes aan dwingen toch te verplaatsen. Daarna kunnen we de sloop van het ziekenhuis en zusterhuis weer echt oppakken.”

Het project komt door de uitstel van de sloop niet in gevaar, wel gaat het langer duren. In het gebied, dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park, moeten ruim 200 woningen worden gebouwd.


Het is niet de eerste keer dat Dordrecht te maken krijgt met vleermuizen tijdens bouwwerkzaamheden. Bij de aanleg van Nieuw Land van Vlak moest een

Lees ook

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.