gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizentoren moet hervatting sloop Refaja mogelijk maken

a0781322df9644cefa683e4330a7d514

De sloop van het oude Refaja-ziekenhuis gaat in augustus verder. De ontmanteling van het terrein werd in het najaar van 2019 stilgelegd omdat 100 vleermuizen zich in de gebouwen gevestigd hadden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het bedrijf ABB uit Sliedrecht, dat verantwoordelijk is voor de sloop van het ziekenhuis en de zusterflat, heeft sindsdien verschillende maatregelen genomen om de vleermuizen te verhuizen. “We hebben een vleermuizentoren gebouwd, die blijft daar permanent”, vertelt Jan Dekker van ABB.


“En we hebben ook allemaal grote kasten opgehangen, daarvoor hebben we ook een ontheffing gekregen. Hierdoor verwachten we begin augustus weer te kunnen starten.”


De dieren zijn beschermd en mogen niet gestoord worden. “Het is nu nog de gevoelige periode van de vleermuizen. We monitoren hun gedrag en aanwezigheid continue met ecologen. Je moet ervoor zorgen dat de jongen van vleermuizen, als die geboren zijn, eerst groot genoeg zijn en gaan uitvliegen.”


Volgens Dekker is het vrij zeker dat er in augustus daadwerkelijk weer gesloopt kan worden. “We mogen dan in overleg met de ecoloog voorzichtig aan weer gaan slopen. Zodat de vleermuizen die zelf nog niet weggegaan zijn, wij ze door de werkzaamheden zachtjes aan dwingen toch te verplaatsen. Daarna kunnen we de sloop van het ziekenhuis en zusterhuis weer echt oppakken.”

Het project komt door de uitstel van de sloop niet in gevaar, wel gaat het langer duren. In het gebied, dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park, moeten ruim 200 woningen worden gebouwd.


Het is niet de eerste keer dat Dordrecht te maken krijgt met vleermuizen tijdens bouwwerkzaamheden. Bij de aanleg van Nieuw Land van Vlak moest een

Lees ook

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.