gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vleermuizentoren moet hervatting sloop Refaja mogelijk maken

a0781322df9644cefa683e4330a7d514

De sloop van het oude Refaja-ziekenhuis gaat in augustus verder. De ontmanteling van het terrein werd in het najaar van 2019 stilgelegd omdat 100 vleermuizen zich in de gebouwen gevestigd hadden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het bedrijf ABB uit Sliedrecht, dat verantwoordelijk is voor de sloop van het ziekenhuis en de zusterflat, heeft sindsdien verschillende maatregelen genomen om de vleermuizen te verhuizen. “We hebben een vleermuizentoren gebouwd, die blijft daar permanent”, vertelt Jan Dekker van ABB.


“En we hebben ook allemaal grote kasten opgehangen, daarvoor hebben we ook een ontheffing gekregen. Hierdoor verwachten we begin augustus weer te kunnen starten.”


De dieren zijn beschermd en mogen niet gestoord worden. “Het is nu nog de gevoelige periode van de vleermuizen. We monitoren hun gedrag en aanwezigheid continue met ecologen. Je moet ervoor zorgen dat de jongen van vleermuizen, als die geboren zijn, eerst groot genoeg zijn en gaan uitvliegen.”


Volgens Dekker is het vrij zeker dat er in augustus daadwerkelijk weer gesloopt kan worden. “We mogen dan in overleg met de ecoloog voorzichtig aan weer gaan slopen. Zodat de vleermuizen die zelf nog niet weggegaan zijn, wij ze door de werkzaamheden zachtjes aan dwingen toch te verplaatsen. Daarna kunnen we de sloop van het ziekenhuis en zusterhuis weer echt oppakken.”

Het project komt door de uitstel van de sloop niet in gevaar, wel gaat het langer duren. In het gebied, dat omgedoopt is tot Amstelwijck Park, moeten ruim 200 woningen worden gebouwd.


Het is niet de eerste keer dat Dordrecht te maken krijgt met vleermuizen tijdens bouwwerkzaamheden. Bij de aanleg van Nieuw Land van Vlak moest een

Lees ook

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.