gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vloedschotten binnenstad getest

b6c1f4ef461d3799cbdc13648f6d159b

Het stormseizoen komt er weer aan. Vanaf 1 oktober is het officieel zover en dus werden woensdag de vloedschotten in de binnenstad getest.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We controleren of ze nog goed passen, de afsluiting goed is en of dat alles nog functioneert zoals het hoort", legt Tom Verwaart van de gemeente uit.

De vloedschotten zijn een extra slot op de deur op de Voorstraat, Prinsenstraat en Riedijkshaven. Daar ligt de waterkering namelijk een halve meter lager dan op andere dijken die Dordrecht beschermen tegen hoogwater.

"Ze zijn nodig om extra hoogte te genereren", vertelt Niels Robbemond, coördinator calamiteiten bij waterschap Hollandse Delta. "Zodat de hele dijkring van binnenstad van Dordrecht op gelijke hoogte is."

Op de laatste woensdag van september krijgen alle beweegbare waterkeringen een wintercheck. Het waterschap Hollandse Delta is opdrachtgever van de test.

De gemeente Dordrecht is verantwoordelijk voor de uitvoering ervan. Volgens Verwaart heeft de test weinig impact op de omgeving. "Er rijden busjes over de straten met allemaal schotten, maar dat is het dan ook. Winkeliers hebben er bijna geen last van."

Lees ook

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.