gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vloedschotten binnenstad getest

b6c1f4ef461d3799cbdc13648f6d159b

Het stormseizoen komt er weer aan. Vanaf 1 oktober is het officieel zover en dus werden woensdag de vloedschotten in de binnenstad getest.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We controleren of ze nog goed passen, de afsluiting goed is en of dat alles nog functioneert zoals het hoort", legt Tom Verwaart van de gemeente uit.

De vloedschotten zijn een extra slot op de deur op de Voorstraat, Prinsenstraat en Riedijkshaven. Daar ligt de waterkering namelijk een halve meter lager dan op andere dijken die Dordrecht beschermen tegen hoogwater.

"Ze zijn nodig om extra hoogte te genereren", vertelt Niels Robbemond, coördinator calamiteiten bij waterschap Hollandse Delta. "Zodat de hele dijkring van binnenstad van Dordrecht op gelijke hoogte is."

Op de laatste woensdag van september krijgen alle beweegbare waterkeringen een wintercheck. Het waterschap Hollandse Delta is opdrachtgever van de test.

De gemeente Dordrecht is verantwoordelijk voor de uitvoering ervan. Volgens Verwaart heeft de test weinig impact op de omgeving. "Er rijden busjes over de straten met allemaal schotten, maar dat is het dan ook. Winkeliers hebben er bijna geen last van."

Lees ook

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”