Dordrecht, Netherlands

Vloedschotten binnenstad getest

Het stormseizoen komt er weer aan. Vanaf 1 oktober is het officieel zover en dus werden woensdag de vloedschotten in de binnenstad getest.
Petra Scheurwater | 27 september 2018 09:43 | Aangepast op 27 september 2018 09:43
"We controleren of ze nog goed passen, de afsluiting goed is en of dat alles nog functioneert zoals het hoort", legt Tom Verwaart van de gemeente uit.

De vloedschotten zijn een extra slot op de deur op de Voorstraat, Prinsenstraat en Riedijkshaven. Daar ligt de waterkering namelijk een halve meter lager dan op andere dijken die Dordrecht beschermen tegen hoogwater.

"Ze zijn nodig om extra hoogte te genereren", vertelt Niels Robbemond, coördinator calamiteiten bij waterschap Hollandse Delta. "Zodat de hele dijkring van binnenstad van Dordrecht op gelijke hoogte is."

Op de laatste woensdag van september krijgen alle beweegbare waterkeringen een wintercheck. Het waterschap Hollandse Delta is opdrachtgever van de test.

De gemeente Dordrecht is verantwoordelijk voor de uitvoering ervan. Volgens Verwaart heeft de test weinig impact op de omgeving. "Er rijden busjes over de straten met allemaal schotten, maar dat is het dan ook. Winkeliers hebben er bijna geen last van."

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...