gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vloedschotten moeten Dordrecht beschermen tegen hoog water

32007d9b252add9be0cdfa9ac82cedd2.jpg

In het centrum van Dordrecht zijn deze week opnieuw de vloedschotten getest. Een belangrijk middel om de stad te beschermen tegen extreem hoge waterstanden. De schotten, die jaarlijks worden gecontroleerd, zijn tot op heden nog nooit daadwerkelijk ingezet.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Ondanks het nooit inzetten van de schotten zijn de gemeente en waterschap Hollandse Delta er alert op dat Dordrecht goed voorbereid is op mogelijke stormen en overstromingen. Cicilia Rijsdijk, heemraad bij het waterschap, benadrukt het gevaar van water: "We kunnen water niet sturen. We moeten met zijn allen daarom waterbewuster worden."

De vloedschotten worden pas geplaatst bij een waterstand die het N.A.P. 2 meter 80 overstijgt. Met deze schotten kan de stad bestand zijn tegen een waterpeil dat het N.A.P. maar liefst 3 meter 30 boverstijgt. Het doel is om te voorkomen dat het water op en over de Voorstraat stroomt. Deze historische straat, die niet alleen een belangrijke winkelstraat is maar ook dienstdoet als dijk, speelt een cruciale rol in de bescherming van de stad tegen het water.

Hoogste waterstand 2010
De hoogste waterstand die Dordrecht de afgelopen jaren heeft meegemaakt, werd gemeten in 2010. Toen steeg het water tot 2 meter 24, ruim onder de drempel van 2 meter 80 waarbij de vloedschotten nodig zouden zijn. Hoewel de schotten toen niet ingezet hoefden te worden, blijft het belangrijk om voorbereid te zijn op mogelijk extremere situaties.

De schotten die tussen de winkels en de Voorstraat worden geplaatst, zijn specifiek bedoeld om te voorkomen dat het water de straat over spoelt, en niet per se om individuele winkels te beschermen. Dit benadrukt het belang van de Voorstraat als dijk, die een sleutelrol speelt in het beschermen van het centrum van Dordrecht tegen het wassende water.

De jaarlijkse testen zijn volgens de gemeente een herinnering aan de noodzaak van een goed functionerend waterbeheersingssysteem in een stad die door haar ligging kwetsbaar is voor overstromingen. Dordrecht is trots op haar voorbereiding en doet er alles aan om bij een extreme waterstand klaar te staan. Vindt ook wethouder Binnenstad Maarten Burggraaf. "We moeten er op deze manier voor zorgen dat als het een keer mis gaat, het ook gelijk goed gaat."

Kijk hieronder de reportage over de vloedschottesten:

Lees ook

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.