gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vloedschotten moeten Dordrecht beschermen tegen hoog water

32007d9b252add9be0cdfa9ac82cedd2

In het centrum van Dordrecht zijn deze week opnieuw de vloedschotten getest. Een belangrijk middel om de stad te beschermen tegen extreem hoge waterstanden. De schotten, die jaarlijks worden gecontroleerd, zijn tot op heden nog nooit daadwerkelijk ingezet.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Ondanks het nooit inzetten van de schotten zijn de gemeente en waterschap Hollandse Delta er alert op dat Dordrecht goed voorbereid is op mogelijke stormen en overstromingen. Cicilia Rijsdijk, heemraad bij het waterschap, benadrukt het gevaar van water: "We kunnen water niet sturen. We moeten met zijn allen daarom waterbewuster worden."

De vloedschotten worden pas geplaatst bij een waterstand die het N.A.P. 2 meter 80 overstijgt. Met deze schotten kan de stad bestand zijn tegen een waterpeil dat het N.A.P. maar liefst 3 meter 30 boverstijgt. Het doel is om te voorkomen dat het water op en over de Voorstraat stroomt. Deze historische straat, die niet alleen een belangrijke winkelstraat is maar ook dienstdoet als dijk, speelt een cruciale rol in de bescherming van de stad tegen het water.

Hoogste waterstand 2010
De hoogste waterstand die Dordrecht de afgelopen jaren heeft meegemaakt, werd gemeten in 2010. Toen steeg het water tot 2 meter 24, ruim onder de drempel van 2 meter 80 waarbij de vloedschotten nodig zouden zijn. Hoewel de schotten toen niet ingezet hoefden te worden, blijft het belangrijk om voorbereid te zijn op mogelijk extremere situaties.

De schotten die tussen de winkels en de Voorstraat worden geplaatst, zijn specifiek bedoeld om te voorkomen dat het water de straat over spoelt, en niet per se om individuele winkels te beschermen. Dit benadrukt het belang van de Voorstraat als dijk, die een sleutelrol speelt in het beschermen van het centrum van Dordrecht tegen het wassende water.

De jaarlijkse testen zijn volgens de gemeente een herinnering aan de noodzaak van een goed functionerend waterbeheersingssysteem in een stad die door haar ligging kwetsbaar is voor overstromingen. Dordrecht is trots op haar voorbereiding en doet er alles aan om bij een extreme waterstand klaar te staan. Vindt ook wethouder Binnenstad Maarten Burggraaf. "We moeten er op deze manier voor zorgen dat als het een keer mis gaat, het ook gelijk goed gaat."

Kijk hieronder de reportage over de vloedschottesten:

Lees ook

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”