gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vloeren Sportboulevard en Palet onderzocht op veiligheid

In Dordrecht zijn mogelijk bij vier gebouwen de vloeren niet veilig. Dat blijkt uit een eerste onderzoek door de Omgevingsdienst. Het gaat in ieder geval om de Sportboulevard en multifunctioneel centrum Palet in Stadspolders. De gemeente wil niet zeggen bij welke gebouwen de vloeren nog meer verder onderzocht moeten worden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het Rijk droeg gemeentes op mogelijke zwakke vloeren te inventariseren. Dat moest, nadat eerder dit jaar een in aanbouw zijnde parkeergarage instortte bij het vliegveld in Eindhoven. Alle gebouwen met soortgelijke “lichtgewicht”-vloeren moeten worden onderzocht op veiligheid.

De Omgevingsdienst heeft een eerste onderzoek afgerond. Daaruit blijkt dat bij vier gebouwen in Dordrecht de vloeren mogelijk niet veilig zijn. Volgens gemeentelijk woordvoerder Mark Benjamin betekent dat niet dat de vloeren op instorten staan, maar hoe veilig of onveilig ze zijn, kan hij ook niet zeggen: “Dat moet verder onderzoek uitwijzen”, zegt hij, “Onderzoek dat de eigenaren van de gebouwen zelf moeten laten uitvoeren. Dat kan betekenen dat ze vloeren open moeten maken.”

Bij de parkeergarage in Eindhoven zijn zogenoemde Bubbledeck-vloeren gebruikt. Die bestaan uit een dunne betonnen plaat met daarop holle plastic bollen. De ruimtes tussen die bollen worden opgevuld met beton. Op deze manier is tot de helft minder beton nodig dan bij een “ouderwetse vloer”. De vloeren zijn lichter en, omdat er minder beton nodig is, is er minder energie nodig om ze te maken.

De vloeren bij de parkeergarage zouden zijn bezweken, doordat de aanhechting op de muren niet juist zou zijn uitgevoerd. De leverancier noemt haar vloeren wel veilig. Overigens moeten in Nederland ziet alleen Bubbledeck-vloeren worden onderzocht. Ook andere vloeren die lichter zijn in uitvoering worden geïnventariseerd.

Lees ook

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.