gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vloeren Sportboulevard en Palet onderzocht op veiligheid

In Dordrecht zijn mogelijk bij vier gebouwen de vloeren niet veilig. Dat blijkt uit een eerste onderzoek door de Omgevingsdienst. Het gaat in ieder geval om de Sportboulevard en multifunctioneel centrum Palet in Stadspolders. De gemeente wil niet zeggen bij welke gebouwen de vloeren nog meer verder onderzocht moeten worden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het Rijk droeg gemeentes op mogelijke zwakke vloeren te inventariseren. Dat moest, nadat eerder dit jaar een in aanbouw zijnde parkeergarage instortte bij het vliegveld in Eindhoven. Alle gebouwen met soortgelijke “lichtgewicht”-vloeren moeten worden onderzocht op veiligheid.

De Omgevingsdienst heeft een eerste onderzoek afgerond. Daaruit blijkt dat bij vier gebouwen in Dordrecht de vloeren mogelijk niet veilig zijn. Volgens gemeentelijk woordvoerder Mark Benjamin betekent dat niet dat de vloeren op instorten staan, maar hoe veilig of onveilig ze zijn, kan hij ook niet zeggen: “Dat moet verder onderzoek uitwijzen”, zegt hij, “Onderzoek dat de eigenaren van de gebouwen zelf moeten laten uitvoeren. Dat kan betekenen dat ze vloeren open moeten maken.”

Bij de parkeergarage in Eindhoven zijn zogenoemde Bubbledeck-vloeren gebruikt. Die bestaan uit een dunne betonnen plaat met daarop holle plastic bollen. De ruimtes tussen die bollen worden opgevuld met beton. Op deze manier is tot de helft minder beton nodig dan bij een “ouderwetse vloer”. De vloeren zijn lichter en, omdat er minder beton nodig is, is er minder energie nodig om ze te maken.

De vloeren bij de parkeergarage zouden zijn bezweken, doordat de aanhechting op de muren niet juist zou zijn uitgevoerd. De leverancier noemt haar vloeren wel veilig. Overigens moeten in Nederland ziet alleen Bubbledeck-vloeren worden onderzocht. Ook andere vloeren die lichter zijn in uitvoering worden geïnventariseerd.

Lees ook

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.