Dordrecht, Netherlands

VMBO'ers bezoeken bedrijven

Zo'n 400 tweedeklassers van VMBO-scholen hebben vandaag een bezoek gebracht aan een bedrijf. Een kijkje in de keuken, moet het de jongeren makkelijker maken om te kiezen welke richting zij op willen met hun opleiding. Eind dit schooljaar maken ze een profielkeuze.
Peter Tromp | 21 februari 2018 18:11 | Aangepast op 21 februari 2018 18:11
Veel kinderen van 14 weten nog niet wat ze later willen worden. Toch moeten ze eind dit schooljaar kiezen welke vakken ze de rest van hun opleiding gaan volgen. Op het Wellant College zijn de leerlingen al de gehele week bezig met hun profielkeuze, zegt Heleen Huijssen. Zij is docent Groene Vakken. Ook leerlingen van het Stedelijk Dalton Lyceum en het Insula College doen mee met de bedrijfsbezoeken.

Onderwijswethouder Peter Heijkoop liep onder meer bij tuincentrum Tuinwereld mee met een groep leerlingen. Hij heeft van jongs af aan al bijbaantjes gehad en vindt dat heel nuttig om erachter te komen wat een bepaalde baan inhoudt. John van Driel van Tuinwereld zegt dat ook het kiezen van de juiste stageplaats belangrijk is. Stagiaires blijven soms na hun stage hangen. Al erkend hij ook dat hij geen werk heeft voor 400 jongeren.

Wethouder Heijkoop vindt de bedrijfsbezoeken ook een gelegenheid om vooroordelen bij jongeren weg te halen over toekomstig werk. Met een VMBO-diploma op zak kan je, volgens hem, ook werk doen waar je geen vieze handen van krijgt.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...