Dordrecht, Netherlands

Voedselbank blij met goed voornemen Dordtse supermarkten

Enkele Dordtse supermarkten willen in het nieuwe jaar minder producten weggooien. Veel méér spullen, waarvan de houdbaarheidsdatum nabij is, gaan voortaan naar de Voedselbank.
Dennis Koorevaar | 3 januari 2020 12:15 | Aangepast op 17 februari 2022 16:23
Voorzitter Matthijs van Muijen van de Voedselbank Dordrecht is er blij mee: "Prima, deze goede voornemens van Jumbo en Plus. Maar ik hoop dat er nog velen volgen, want slechts één procent van al het voedsel wat verspild wordt komt bij ons terecht."

"Te veel voedsel wordt weggegooid, daarvan willen we onze klanten, maar ook onze medewerkers, beter bewust maken. Met de voedselbank kunnen we die verspilling tegen gaan", zegt Jan Willem Lemkes van de Jumbo in het Dordtse Sterrenburg.

Grote hompen vlees van de supers brengt de Voedselbank naar Nico van Pelt. De Dubbeldamse cateraar snijdt ze in porties voor de 350 klanten van de Voedselbank; "dat doe ik pro deo ja. Ik heb het zelf goed, dus dan doe je ook iets voor een ander."

Vlees dat tegen of over de houdbaarheidsdatum is, is zeker niet slecht, weet hij: "t h t betekent tenminste houdbaar tot. In de praktijk kun je het daarna gewoon nog eten. In de winter tot wel een week na die datum. Geen probleem."

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Waarom deze ouderen niet zónder contanten kunnen: ‘Blij met onze geldmaat!’

Een geldautomaat, wie gebruikt het nog? Ondanks dat het gebruik ervan al jaren terugloopt, blijkt ui...

Opvanglocatie die zou sluiten vangt toch weer vluchtelingen op: ‘Wij wisten van niks’

Bij de opvanglocatie aan de Seringenstraat in Papendrecht is, tot grote verbazing van buurtbewoners,...

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...