Dordrecht, Netherlands

Voedselbank Dordrecht treft maatregelen door corona

Bij de Dordtse voedselbank wordt er deze dagen hard doorgewerkt. En daarbij krijgen ze steun ook uit onverwachte hoek. David Schalken, fractievoorzitter van Beter voor Dordt, steekt de handen uit de mouwen. “De politiek gaat door op de achtergrond en ik houd wat tijd over. Ze kunnen hier alle hulp goed gebruiken.”
Dennis Koorevaar | 18 maart 2020 09:55 | Aangepast op 18 maart 2020 09:55
Matthijs van Muijen, bestuurslid van de Voedselbank, vertelt over de maatregelen die zij hebben getroffen om zo alle 400 klanten van de Voedselbank goed te kunnen helpen. “Zo mogen er 2 klanten per keer naar binnen, wordt het pakket uitgereikt in een plastic tas in plaats van dat de klant de boodschappen in een eigen tas doet. Ook hebben we extra schoonmaakmaatregelen genomen voor bijvoorbeeld onze chauffeurs om de wagen schoon te maken.”

Het aanbod is ook veranderd. Doordat iedereen is gaan hamsteren bij de supermarkten komt er minder voedsel daar vandaan. Zo begon de Voedselbank dinsdag aan het laatste brood wat zij nog in de vriezer hadden. Ook komen zij voor de 50 pakketten 10 komkommers te kort. “Maar dat wordt dan wel weer aangevuld met iets anders, zodat er toch een compleet pakket afgeleverd wordt”, vertelt Matthijs.

Wel komt er voedsel van de gesloten horeca. Alleen producten zoals salades kan de voedselbank dan weer niet aannemen, in verband met de veiligheid.

Voor de Voedselbank ligt er de komende periode nog zeker een uitdaging te wachten. Op dit moment kunnen zij geen verdubbeling aan, maar staan de deuren wagenwijd open voor zij die het de komende tijd moeilijk krijgen, zoals bijvoorbeeld ZZP’ers.

Zo is er dus niet alleen een tekort aan voedsel maar ook aan vrijwilligers. Matthijs van Muijen doet dan ook een oproep om je als vrijwilliger aan te melden via de website. En hij vraagt aan supermarkten om het overige voedsel te blijven schenken.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...