gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voedselbank luidt noodklok

3f64fef52e7422dea998bfbf55445b71.jpg

Slechts een beetje verse bieslook. Dat was het enige aan groente wat 350 gezinnen de afgelopen maand in hun pakket van de Voedselbank vonden. "Veel te weinig", stelt voorzitter Matthijs van Muijen. "Ik heb dat in de 5 jaar dat ik hier aan de slag ben, nog nooit meegemaakt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De oorzaak is een slecht seizoen voor de Nederlandse telers. Ze hebben weinig groente en fruit. En daarnaast houden de supermarkten maar weinig producten over om weg te geven. En laat de voedselbank daar nu net afhankelijk van zijn. "Wij kopen zelf niets in en ontvangen geen subsidie van de gemeente. Wij zijn dus echt afhankelijk van giften van bedrijven, kerken en supermarkten."

Supermarkt Plus 't Lam heeft de voedselbank uit de brand geholpen door extra groenten te leveren. De 800 mensen die afhankelijk zijn van de pakketten zullen dus weer meer 'groen' aantreffen. "Het is gewoon belangrijk voor de gezondheid dat we een gevarieerd pakket kunnen aanbieden. We zijn 't Lam dan ook dankbaar," zegt Van Muijen.

Desalniettemin is de Voedselbank altijd opzoek naar vrijwilligers die een steentje willen bijdragen om de mensen te helpen. Lijkt dat u ook wat, kijk dan op de

Lees ook

delilah.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.