gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voedselbank luidt noodklok

3f64fef52e7422dea998bfbf55445b71

Slechts een beetje verse bieslook. Dat was het enige aan groente wat 350 gezinnen de afgelopen maand in hun pakket van de Voedselbank vonden. "Veel te weinig", stelt voorzitter Matthijs van Muijen. "Ik heb dat in de 5 jaar dat ik hier aan de slag ben, nog nooit meegemaakt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De oorzaak is een slecht seizoen voor de Nederlandse telers. Ze hebben weinig groente en fruit. En daarnaast houden de supermarkten maar weinig producten over om weg te geven. En laat de voedselbank daar nu net afhankelijk van zijn. "Wij kopen zelf niets in en ontvangen geen subsidie van de gemeente. Wij zijn dus echt afhankelijk van giften van bedrijven, kerken en supermarkten."

Supermarkt Plus 't Lam heeft de voedselbank uit de brand geholpen door extra groenten te leveren. De 800 mensen die afhankelijk zijn van de pakketten zullen dus weer meer 'groen' aantreffen. "Het is gewoon belangrijk voor de gezondheid dat we een gevarieerd pakket kunnen aanbieden. We zijn 't Lam dan ook dankbaar," zegt Van Muijen.

Desalniettemin is de Voedselbank altijd opzoek naar vrijwilligers die een steentje willen bijdragen om de mensen te helpen. Lijkt dat u ook wat, kijk dan op de

Lees ook

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”