gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voedselbank luidt noodklok

3f64fef52e7422dea998bfbf55445b71

Slechts een beetje verse bieslook. Dat was het enige aan groente wat 350 gezinnen de afgelopen maand in hun pakket van de Voedselbank vonden. "Veel te weinig", stelt voorzitter Matthijs van Muijen. "Ik heb dat in de 5 jaar dat ik hier aan de slag ben, nog nooit meegemaakt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De oorzaak is een slecht seizoen voor de Nederlandse telers. Ze hebben weinig groente en fruit. En daarnaast houden de supermarkten maar weinig producten over om weg te geven. En laat de voedselbank daar nu net afhankelijk van zijn. "Wij kopen zelf niets in en ontvangen geen subsidie van de gemeente. Wij zijn dus echt afhankelijk van giften van bedrijven, kerken en supermarkten."

Supermarkt Plus 't Lam heeft de voedselbank uit de brand geholpen door extra groenten te leveren. De 800 mensen die afhankelijk zijn van de pakketten zullen dus weer meer 'groen' aantreffen. "Het is gewoon belangrijk voor de gezondheid dat we een gevarieerd pakket kunnen aanbieden. We zijn 't Lam dan ook dankbaar," zegt Van Muijen.

Desalniettemin is de Voedselbank altijd opzoek naar vrijwilligers die een steentje willen bijdragen om de mensen te helpen. Lijkt dat u ook wat, kijk dan op de

Lees ook

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

Webfoto mogelijkheid

Onbegrip over werkzaamheden N214, toch valt extra vertraging tot nu toe mee

Naast de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug, zijn ook de werkzaamheden aan de iets verderop gelegen N214 in volle gang. In verschillende fases worden daar de wegen en fietspaden veiliger en beter gemaakt. Gevreesd werd voor enorme hinder, maar in de eerste fase valt dat vooralsnog relatief mee, ziet de provincie Zuid-Holland.

autobrand wilhelminaboom busink

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.