gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voedselbank start campagne tegen voedselverspilling

471e47ebf5d6cacaf7988527a563839e

Voedselverspilling tegengaan. Dat is de doelstelling van de Voedselbank. Om daar nog beter aan te voldoen, gaan ze nu ook voedsel inzamelen bij bedrijven, scholen en instellingen. Woensdag werd de start van de campagne ‘we verspillen geen goed voedsel’ gegeven.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De Voedselbank stelt dozen beschikbaar aan bedrijven, scholen en instellingen om hierin eten te verzamelen voor de 350 gezinnen die in Dordrecht gebruik maken van de Voedselbank. “De voedselbank is niet te missen omdat het armoede helpt te bestrijden en voedselverspilling tegengaat”, legt Matthijs van Muijen, voorzitter van de Voedselbank, uit. “Daarom hopen we dat zo veel mogelijk Dordtenaren hieraan kunnen bijdragen.”


De aftrap van de campagne vond plaats bij de maatschappelijke partner Riwal. Medewerkers hiervan hebben zelf initiatief genomen om voedsel in te zamelen. Woensdagmiddag werden daarom de eerste dozen aan het bedrijf gegeven, die overgebleven eten in de dozen zullen stoppen.

7c207f6a09dfd073888ca33bb72b7467
a822a0ccb9df20a03c1eedf22745aa6a

Lees ook

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.