gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voedselbank start campagne tegen voedselverspilling

471e47ebf5d6cacaf7988527a563839e

Voedselverspilling tegengaan. Dat is de doelstelling van de Voedselbank. Om daar nog beter aan te voldoen, gaan ze nu ook voedsel inzamelen bij bedrijven, scholen en instellingen. Woensdag werd de start van de campagne ‘we verspillen geen goed voedsel’ gegeven.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De Voedselbank stelt dozen beschikbaar aan bedrijven, scholen en instellingen om hierin eten te verzamelen voor de 350 gezinnen die in Dordrecht gebruik maken van de Voedselbank. “De voedselbank is niet te missen omdat het armoede helpt te bestrijden en voedselverspilling tegengaat”, legt Matthijs van Muijen, voorzitter van de Voedselbank, uit. “Daarom hopen we dat zo veel mogelijk Dordtenaren hieraan kunnen bijdragen.”


De aftrap van de campagne vond plaats bij de maatschappelijke partner Riwal. Medewerkers hiervan hebben zelf initiatief genomen om voedsel in te zamelen. Woensdagmiddag werden daarom de eerste dozen aan het bedrijf gegeven, die overgebleven eten in de dozen zullen stoppen.

7c207f6a09dfd073888ca33bb72b7467
a822a0ccb9df20a03c1eedf22745aa6a

Lees ook

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”