Dordrecht, Netherlands

Voedselbank start campagne tegen voedselverspilling

Voedselverspilling tegengaan. Dat is de doelstelling van de Voedselbank. Om daar nog beter aan te voldoen, gaan ze nu ook voedsel inzamelen bij bedrijven, scholen en instellingen. Woensdag werd de start van de campagne ‘we verspillen geen goed voedsel’ gegeven.
Corrado Francke | 17 oktober 2019 17:04 | Aangepast op 17 oktober 2019 17:04
De Voedselbank stelt dozen beschikbaar aan bedrijven, scholen en instellingen om hierin eten te verzamelen voor de 350 gezinnen die in Dordrecht gebruik maken van de Voedselbank. “De voedselbank is niet te missen omdat het armoede helpt te bestrijden en voedselverspilling tegengaat”, legt Matthijs van Muijen, voorzitter van de Voedselbank, uit. “Daarom hopen we dat zo veel mogelijk Dordtenaren hieraan kunnen bijdragen.”


De aftrap van de campagne vond plaats bij de maatschappelijke partner Riwal. Medewerkers hiervan hebben zelf initiatief genomen om voedsel in te zamelen. Woensdagmiddag werden daarom de eerste dozen aan het bedrijf gegeven, die overgebleven eten in de dozen zullen stoppen.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...