gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voedselbos start voedseltuin

Met een stuk grond op het zorgdorp van De Hoop is Stichting Buitenzinnig een stap dichterbij de aanleg van een voedselbos. De 40 vrijwilligers willen al jarenlang aan de slag. Maar ze konden nog nergens terecht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Een terrein waar het voedselbos mag komen, is nog steeds niet gevonden. Bij De Hoop is wel plek voor een voedseltuin. Daar worden planten, bomen en struiken gekweekt die in de toekomst in het voedselbos kunnen worden geplant.

Stichting De Hoop kwam pas een paar maanden geleden in contact met de mensen achter het voedselbos. Een gebouwtje, een strook grond en de voormalige moestuin mogen worden gebruikt. Daar staat al een kas. Maandag is alvast de eerste struik geplant. Mensen die in behandeling zijn bij De Hoop kunnen meehelpen.

Meer dan vier jaar wordt al geprobeerd om een terrein te vinden waar een voedselbos mag worden aangelegd. Meerdere locaties zijn genoemd, maar gingen uiteindelijk allemaal niet door. Buitenzinnig heeft steun nodig van de politiek. Zodra er een nieuw college is gevormd, gaat de stichting weer lobbyen voor een plek.

Een voedselbos is een terrein met eetbare planten en vruchten. Door de diversiteit en andere aanpak, is de opbrengst hoger dan op een traditionele akker.

Lees ook

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.