gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voedselbos start voedseltuin

Met een stuk grond op het zorgdorp van De Hoop is Stichting Buitenzinnig een stap dichterbij de aanleg van een voedselbos. De 40 vrijwilligers willen al jarenlang aan de slag. Maar ze konden nog nergens terecht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Een terrein waar het voedselbos mag komen, is nog steeds niet gevonden. Bij De Hoop is wel plek voor een voedseltuin. Daar worden planten, bomen en struiken gekweekt die in de toekomst in het voedselbos kunnen worden geplant.

Stichting De Hoop kwam pas een paar maanden geleden in contact met de mensen achter het voedselbos. Een gebouwtje, een strook grond en de voormalige moestuin mogen worden gebruikt. Daar staat al een kas. Maandag is alvast de eerste struik geplant. Mensen die in behandeling zijn bij De Hoop kunnen meehelpen.

Meer dan vier jaar wordt al geprobeerd om een terrein te vinden waar een voedselbos mag worden aangelegd. Meerdere locaties zijn genoemd, maar gingen uiteindelijk allemaal niet door. Buitenzinnig heeft steun nodig van de politiek. Zodra er een nieuw college is gevormd, gaat de stichting weer lobbyen voor een plek.

Een voedselbos is een terrein met eetbare planten en vruchten. Door de diversiteit en andere aanpak, is de opbrengst hoger dan op een traditionele akker.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.