gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voedselbos start voedseltuin

Met een stuk grond op het zorgdorp van De Hoop is Stichting Buitenzinnig een stap dichterbij de aanleg van een voedselbos. De 40 vrijwilligers willen al jarenlang aan de slag. Maar ze konden nog nergens terecht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Een terrein waar het voedselbos mag komen, is nog steeds niet gevonden. Bij De Hoop is wel plek voor een voedseltuin. Daar worden planten, bomen en struiken gekweekt die in de toekomst in het voedselbos kunnen worden geplant.

Stichting De Hoop kwam pas een paar maanden geleden in contact met de mensen achter het voedselbos. Een gebouwtje, een strook grond en de voormalige moestuin mogen worden gebruikt. Daar staat al een kas. Maandag is alvast de eerste struik geplant. Mensen die in behandeling zijn bij De Hoop kunnen meehelpen.

Meer dan vier jaar wordt al geprobeerd om een terrein te vinden waar een voedselbos mag worden aangelegd. Meerdere locaties zijn genoemd, maar gingen uiteindelijk allemaal niet door. Buitenzinnig heeft steun nodig van de politiek. Zodra er een nieuw college is gevormd, gaat de stichting weer lobbyen voor een plek.

Een voedselbos is een terrein met eetbare planten en vruchten. Door de diversiteit en andere aanpak, is de opbrengst hoger dan op een traditionele akker.

Lees ook

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.