gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voedselbos start voedseltuin

Met een stuk grond op het zorgdorp van De Hoop is Stichting Buitenzinnig een stap dichterbij de aanleg van een voedselbos. De 40 vrijwilligers willen al jarenlang aan de slag. Maar ze konden nog nergens terecht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Een terrein waar het voedselbos mag komen, is nog steeds niet gevonden. Bij De Hoop is wel plek voor een voedseltuin. Daar worden planten, bomen en struiken gekweekt die in de toekomst in het voedselbos kunnen worden geplant.

Stichting De Hoop kwam pas een paar maanden geleden in contact met de mensen achter het voedselbos. Een gebouwtje, een strook grond en de voormalige moestuin mogen worden gebruikt. Daar staat al een kas. Maandag is alvast de eerste struik geplant. Mensen die in behandeling zijn bij De Hoop kunnen meehelpen.

Meer dan vier jaar wordt al geprobeerd om een terrein te vinden waar een voedselbos mag worden aangelegd. Meerdere locaties zijn genoemd, maar gingen uiteindelijk allemaal niet door. Buitenzinnig heeft steun nodig van de politiek. Zodra er een nieuw college is gevormd, gaat de stichting weer lobbyen voor een plek.

Een voedselbos is een terrein met eetbare planten en vruchten. Door de diversiteit en andere aanpak, is de opbrengst hoger dan op een traditionele akker.

Lees ook

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.