gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voedselbos start voedseltuin

Met een stuk grond op het zorgdorp van De Hoop is Stichting Buitenzinnig een stap dichterbij de aanleg van een voedselbos. De 40 vrijwilligers willen al jarenlang aan de slag. Maar ze konden nog nergens terecht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Een terrein waar het voedselbos mag komen, is nog steeds niet gevonden. Bij De Hoop is wel plek voor een voedseltuin. Daar worden planten, bomen en struiken gekweekt die in de toekomst in het voedselbos kunnen worden geplant.

Stichting De Hoop kwam pas een paar maanden geleden in contact met de mensen achter het voedselbos. Een gebouwtje, een strook grond en de voormalige moestuin mogen worden gebruikt. Daar staat al een kas. Maandag is alvast de eerste struik geplant. Mensen die in behandeling zijn bij De Hoop kunnen meehelpen.

Meer dan vier jaar wordt al geprobeerd om een terrein te vinden waar een voedselbos mag worden aangelegd. Meerdere locaties zijn genoemd, maar gingen uiteindelijk allemaal niet door. Buitenzinnig heeft steun nodig van de politiek. Zodra er een nieuw college is gevormd, gaat de stichting weer lobbyen voor een plek.

Een voedselbos is een terrein met eetbare planten en vruchten. Door de diversiteit en andere aanpak, is de opbrengst hoger dan op een traditionele akker.

Lees ook

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.