gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voedselverspilling tegen gaan met een app

8f96898166d23622162edc201ff0c11d.jpg

Lekker eten, korting en een steentje bijdragen aan het milieu. Drie dingen die de Dordtenaar niet erg vind. Zeven Dordtse eetgelegenheden hebben zich aangesloten bij de TooGoodToGo app, waarbij je eten kan bestellen dat anders wordt weggegooid tegen een korting tot wel 70%. De missie? Zoveel mogelijk eten ‘redden’ van verspilling.

Alka Goos |  | Aangepast op
De eerste zeven partners, waaronder Daantje Kookt Vega en Broodbar Boer’n Bontje, hebben zich aangemeld bij de app die door heel Nederland al klanten heeft. Zoek de aanbieding op in de app, betaal en haal je eten op tegen een mooi prijsje. Dat is het idee. Aangeraden wordt wel om je eigen tasjes en bakjes mee te nemen om je ecologische voetafdruk nog verder te verbeteren. “Een win-win-winsituatie voor de partners, de klant en het milieu”, zegt Joost Rietveld, countrymanager Too Good To Go Nederland.

Na de lancering van de app in afgelopen januari hebben locaties in steden als Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Groningen de dienst al toegepast. Sinds die tijd zijn er in Nederland al bijna 40.000 maaltijden gered. Wereldwijd komt die teller uit op 5.000.000.&t=4s

Lees ook

mercon loods1.png

‘Leegstand Mercon-loods vormt geen gevaar omgeving’

De leegstaande Mercon-loods in Alblasserdam vormt geen gevaar voor omliggende gebouwen en bewoners. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van de lokale PvdA-fractie. Die was bezorgd vanwege een toenemend aantal incidenten op het terrein en het uitblijven van woningbouw aldaar.

kinderopvangASMedia.jpg

Jongetje dat bij gastouder in het water viel, maakt het goed

Het jongetje dat maandagochtend in Ottoland in het water viel en gereanimeerd moest worden, maakt het goed. Dat meldt het gastouderbureau, dat verantwoordelijk is voor de opvang van het kind. Het is nog altijd niet duidelijk hoe het jongetje in het water kon belanden.

asz.jpg

CYBERCRIME

Lekken ziekenhuisdata ASz toch niet uitgesloten bij hack softwarebedrijf

Het is toch niet uitgesloten dat gegevens van ziekenhuispatiënten zijn gestolen bij de ransomware-aanval op ChipSoft, het bedrijf dat onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis zit. Dat meldt de NOS op basis van meerdere bronnen. Eerst leek het er nog op dat ziekenhuisdata waren gespaard.

hiaenrid.png

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."