Dordrecht, Netherlands

Voedselverspilling tegen gaan met een app

Lekker eten, korting en een steentje bijdragen aan het milieu. Drie dingen die de Dordtenaar niet erg vind. Zeven Dordtse eetgelegenheden hebben zich aangesloten bij de TooGoodToGo app, waarbij je eten kan bestellen dat anders wordt weggegooid tegen een korting tot wel 70%. De missie? Zoveel mogelijk eten ‘redden’ van verspilling.
Alka Goos | 26 juli 2018 17:01 | Aangepast op 26 juli 2018 17:01
De eerste zeven partners, waaronder Daantje Kookt Vega en Broodbar Boer’n Bontje, hebben zich aangemeld bij de app die door heel Nederland al klanten heeft. Zoek de aanbieding op in de app, betaal en haal je eten op tegen een mooi prijsje. Dat is het idee. Aangeraden wordt wel om je eigen tasjes en bakjes mee te nemen om je ecologische voetafdruk nog verder te verbeteren. “Een win-win-winsituatie voor de partners, de klant en het milieu”, zegt Joost Rietveld, countrymanager Too Good To Go Nederland.

Na de lancering van de app in afgelopen januari hebben locaties in steden als Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Groningen de dienst al toegepast. Sinds die tijd zijn er in Nederland al bijna 40.000 maaltijden gered. Wereldwijd komt die teller uit op 5.000.000.&t=4s

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...