Dordrecht, Netherlands

Voetstappen wijzen voetganger weg naar tunnel

Bij de Krispijntunnel zijn verwijsborden geplaatst naar de voetgangerstunnel. Ook zijn er stoeptegels met voetafdrukken neergelegd. Het moet voorkomen dat voetgangers door de fietstunnel lopen. Dat zou vaak gebeuren en is gevaarlijk. Fietsers zien de voetgangers te laat.
Peter Tromp | 27 juni 2017 11:06 | Aangepast op 27 juni 2017 11:06
De route naar de ingang van de voetgangerstunnel was niet duidelijk. Dat erkent de gemeente. Veel voetgangers lopen daarom over het fietspad en niet over het voetpad dat is afgescheiden van het fietspad. De ingangen van de voetgangerstunnel liggen ook op een andere plek dan de overige ingangen. Verwijsborden en voetstaptegels moeten het aantal verkeerd lopende mensen terugbrengen.

Gevaarlijk

Fietsers rijden met hoge snelheid de tunnel in. Ze zien de voetgangers te laat. Ook bij tegenlicht zijn lopers pas laat te zien. Er zou al jarenlang worden geklaagd over de gevaarlijke situatie.

Initiatief

Raadslid Glen Nederhof (Beter voor Dordt) heeft samen met enkele buurtbewoners het initiatief genomen om maatregelen te treffen. De borden en tegels zijn aan beide zijden van de tunnel geplaatst.

(Foto: Jan van der Waal)

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Bom onder gezamenlijk zwembad Hardinxveld en Sliedrecht, wordt die vanavond ontmanteld?

Geen duidelijkheid over een azc, geen gezamenlijk zwembad. Dat is de beknopte samenvatting van het b...

Recordaantal optredens tijdens warme zomereditie Gluren bij de Buren

Het was afgelopen zondag een recorddag voor het Gluren bij de Buren-festival. Nooit eerder werden e...

Expert over seksueel misbruik: 'Intens triest dat een slachtoffer een dader wordt'

Cornelis den D. kreeg onlangs 6,5 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor seksueel misbruik va...

Een halve eeuw De Hoop: ‘De passie die zij toen hadden voel je nu nog steeds’

Een mensenbieb, swingende koormuziek en een groot luchtkussen. Organisatie De Hoop vierde zaterdag h...

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Het lichaam van de vermiste jongeman is gevonden in de Beneden Merwede bij Hardinxveld-Giessendam. V...

Vierde autobrand binnen twee weken in Alblasserdam

In Alblasserdam is voor de vierde keer in twee weken tijd een auto uitgebrand. In de nacht van maand...