Dordrecht, Netherlands

“Vogels bijvoeren is prima, maar geen brood!”

Dierenasiel Louterbloemen doet een dringende oproep aan alle dierenliefhebbers. “Mensen bedoelen het goed, maar brood voeren is echt niet slim”, vertelt Mieke van Gent. “Het brood kan een prop in de hals vormen en vogels kunnen erdoor stikken. Geef het ze dus niet. Voer watervogels liever graan, rijst of gras. Dat zijn goede alternatieven.”
Marjolein Vos | 9 februari 2021 15:45 | Aangepast op 9 februari 2021 15:45
In de meldkamer van de dierenambulance van Louterbloemen komen de laatste dagen regelmatig telefoontjes binnen van bezorgde Dordtenaren. Ze zien veel vogels die in elkaar gedoken zitten. Soms zelfs met jongen. Echt ongerust hoef je je volgens Van Gent niet te maken. “Vogels die echt niet tegen de kou kunnen, zijn wel naar het zuiden vertrokken. De anderen hebben in principe een goede vetlaag.”


Wel kunnen vogels door de sneeuw en vorst moeilijker eten vinden. “Dus het is goed ze een handje te helpen. Je kunt vetbollen, pinda's en pindakaas ophangen”, raadt Van Gent aan. “Let daarbij wel op dat het niet te laag hangt, anders kunnen de katten erbij.”

Medewerkers van de dierenambulance rijden normaal gesproken met z'n tweeën, maar vanwege de corona-maatregelen worden de ritten nu veelal alleen gereden. Vanwege de avondklok komen medewerkers na 21.00 uur alleen in actie voor spoedgevallen.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...