gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vogels tellen in Biesbosch

Vogeltellers van de Natuur- en Vogelwacht tellen zaterdag vogels in de Biesbosch. Het is de eerste telling van dit winterseizoen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De vogelaars trekken tot en met maart iedere maand een keer het gebied in. De gegevens worden gebruikt voor het vaststellen van trends en de bepaling van de natuurwaarde in het landelijk gebied van de provincie.

De Natuur- en Vogelwacht zoekt nog ervaren en beginnende tellers die mee willen doen. Bij ieder ploegje dat het gebied intrekt is minimaal één ervaren vogelaar aanwezig.

Wie mee wil doen, moet zich tijdens kantooruren aanmelden bij de Natuur- en Vogelwacht (078 – 6 21 39 21). Het vogeltellen start zaterdag 15 oktober om 10.00 uur bij biologisch centrum “Jong Dordrecht”, Noorderelsweg 2A.

Lees ook

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.