gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volgende week Binnenstad op de schop

076883421a46e68fe1fc5c0b1e6660bf

De Lange Geldersekade is nog maar net af en dan gaat in januari de Engelenburgerbrug op de schop. Maar dat is niet het enige. Vanaf volgende week worden ook de Johan de Wittbrug, de Visbrug en de Vest overhoop gehaald.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Tot en met eind oktober worden rondom de Vest en op de Visbrug het asfalt vervangen door klinkers. Daarmee past het beter in het straatbeeld van de rest van de stad. Vanaf maandag gaat de schop in de grond en zullen er omleidingen komen voor bezoekers en bewoners.


Een van de belangrijkste redenen voor de herinrichting van de Vest is het verkeerssituatie met parkeren. Bij het wegrijden vanuit parkeervakken zijn fietsers slecht zichtbaar. Daarnaast word het gebied rondom de Vest groener.


De plannen voor de Engelenburgerbrug zijn ook klaar, maar hoe de uitvoering daarvan zo min mogelijk overlast voor omwonenden veroorzaakt dat is nog even puzzelen. De werkzaamheden voor de Engelenburgerbrug moeten in januari starten.


Lees ook

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.