gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volgende week Binnenstad op de schop

076883421a46e68fe1fc5c0b1e6660bf

De Lange Geldersekade is nog maar net af en dan gaat in januari de Engelenburgerbrug op de schop. Maar dat is niet het enige. Vanaf volgende week worden ook de Johan de Wittbrug, de Visbrug en de Vest overhoop gehaald.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Tot en met eind oktober worden rondom de Vest en op de Visbrug het asfalt vervangen door klinkers. Daarmee past het beter in het straatbeeld van de rest van de stad. Vanaf maandag gaat de schop in de grond en zullen er omleidingen komen voor bezoekers en bewoners.


Een van de belangrijkste redenen voor de herinrichting van de Vest is het verkeerssituatie met parkeren. Bij het wegrijden vanuit parkeervakken zijn fietsers slecht zichtbaar. Daarnaast word het gebied rondom de Vest groener.


De plannen voor de Engelenburgerbrug zijn ook klaar, maar hoe de uitvoering daarvan zo min mogelijk overlast voor omwonenden veroorzaakt dat is nog even puzzelen. De werkzaamheden voor de Engelenburgerbrug moeten in januari starten.


Lees ook

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

IMG_7662

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

Leidingsportalen

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.