gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volgens jurist Eric Meijer mogen bomen Zeedijk niet worden gekapt

2929b68ebef68cecaa7bd7734f6adbef

De bomen op de Zeedijk worden volgend jaar gekapt. Maar volgens Jurist Eric Meijer mag dat helemaal niet zomaar. Dat komt omdat er niet goed is gecommuniceerd vanuit de gemeente. 

Emma Meijer |  | Aangepast op
3 maart heeft het Waterschap besloten om de bomen om te hakken. Dit was na een verzoek aan het college in Dordrecht. “Dat was bij niemand bekend. Pas deze maand is het bekend bij de burgers, met name Dubbeldammers en een aantal experts, zoals Wim van Wijk van de Biesbosch”, vertelt Eric Meijer.

De gemeente gaat de bomen kappen omdat de dijk bij een beetje wind al vol takken ligt en dat is gevaarlijk. “Dat zou je kunnen oplossen door ze een paar keer per jaar te snoeien, dus dat vind ik zelf een zwak argument.”

“Wij willen een hoop maatschappelijk verzet oproepen.” Naar verwachting komt er in 2022 een Omgevingswet en het uitgangspunt daarvan is participatie en inspraak van burgers. “De minister heeft uitgesproken dat er nu al geanticipeerd moet worden op die Omgevingswet”, vertelt Meijer.

Besluit

Omwonenden begrijpen wel dat de bomen gekapt moeten worden vanwege de veiligheid, maar zien toch graag een betere oplossing: “We hopen dat de Waterschappen het besluit gaan intrekken en een nieuw besluit maken. De gemeente en het Waterschap, die samen over de bomen op de Zeedijk gaan, wilden niet reageren. Wel geven ze aan dat er voor de 600 gekapte bomen, 521 exemplaren voor terug komen.

Lees ook

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.