gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volgens jurist Eric Meijer mogen bomen Zeedijk niet worden gekapt

2929b68ebef68cecaa7bd7734f6adbef

De bomen op de Zeedijk worden volgend jaar gekapt. Maar volgens Jurist Eric Meijer mag dat helemaal niet zomaar. Dat komt omdat er niet goed is gecommuniceerd vanuit de gemeente. 

Emma Meijer |  | Aangepast op
3 maart heeft het Waterschap besloten om de bomen om te hakken. Dit was na een verzoek aan het college in Dordrecht. “Dat was bij niemand bekend. Pas deze maand is het bekend bij de burgers, met name Dubbeldammers en een aantal experts, zoals Wim van Wijk van de Biesbosch”, vertelt Eric Meijer.

De gemeente gaat de bomen kappen omdat de dijk bij een beetje wind al vol takken ligt en dat is gevaarlijk. “Dat zou je kunnen oplossen door ze een paar keer per jaar te snoeien, dus dat vind ik zelf een zwak argument.”

“Wij willen een hoop maatschappelijk verzet oproepen.” Naar verwachting komt er in 2022 een Omgevingswet en het uitgangspunt daarvan is participatie en inspraak van burgers. “De minister heeft uitgesproken dat er nu al geanticipeerd moet worden op die Omgevingswet”, vertelt Meijer.

Besluit

Omwonenden begrijpen wel dat de bomen gekapt moeten worden vanwege de veiligheid, maar zien toch graag een betere oplossing: “We hopen dat de Waterschappen het besluit gaan intrekken en een nieuw besluit maken. De gemeente en het Waterschap, die samen over de bomen op de Zeedijk gaan, wilden niet reageren. Wel geven ze aan dat er voor de 600 gekapte bomen, 521 exemplaren voor terug komen.

Lees ook

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.