gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volgens jurist Eric Meijer mogen bomen Zeedijk niet worden gekapt

2929b68ebef68cecaa7bd7734f6adbef

De bomen op de Zeedijk worden volgend jaar gekapt. Maar volgens Jurist Eric Meijer mag dat helemaal niet zomaar. Dat komt omdat er niet goed is gecommuniceerd vanuit de gemeente. 

Emma Meijer |  | Aangepast op
3 maart heeft het Waterschap besloten om de bomen om te hakken. Dit was na een verzoek aan het college in Dordrecht. “Dat was bij niemand bekend. Pas deze maand is het bekend bij de burgers, met name Dubbeldammers en een aantal experts, zoals Wim van Wijk van de Biesbosch”, vertelt Eric Meijer.

De gemeente gaat de bomen kappen omdat de dijk bij een beetje wind al vol takken ligt en dat is gevaarlijk. “Dat zou je kunnen oplossen door ze een paar keer per jaar te snoeien, dus dat vind ik zelf een zwak argument.”

“Wij willen een hoop maatschappelijk verzet oproepen.” Naar verwachting komt er in 2022 een Omgevingswet en het uitgangspunt daarvan is participatie en inspraak van burgers. “De minister heeft uitgesproken dat er nu al geanticipeerd moet worden op die Omgevingswet”, vertelt Meijer.

Besluit

Omwonenden begrijpen wel dat de bomen gekapt moeten worden vanwege de veiligheid, maar zien toch graag een betere oplossing: “We hopen dat de Waterschappen het besluit gaan intrekken en een nieuw besluit maken. De gemeente en het Waterschap, die samen over de bomen op de Zeedijk gaan, wilden niet reageren. Wel geven ze aan dat er voor de 600 gekapte bomen, 521 exemplaren voor terug komen.

Lees ook

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.