gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volgens jurist Eric Meijer mogen bomen Zeedijk niet worden gekapt

2929b68ebef68cecaa7bd7734f6adbef

De bomen op de Zeedijk worden volgend jaar gekapt. Maar volgens Jurist Eric Meijer mag dat helemaal niet zomaar. Dat komt omdat er niet goed is gecommuniceerd vanuit de gemeente. 

Emma Meijer |  | Aangepast op
3 maart heeft het Waterschap besloten om de bomen om te hakken. Dit was na een verzoek aan het college in Dordrecht. “Dat was bij niemand bekend. Pas deze maand is het bekend bij de burgers, met name Dubbeldammers en een aantal experts, zoals Wim van Wijk van de Biesbosch”, vertelt Eric Meijer.

De gemeente gaat de bomen kappen omdat de dijk bij een beetje wind al vol takken ligt en dat is gevaarlijk. “Dat zou je kunnen oplossen door ze een paar keer per jaar te snoeien, dus dat vind ik zelf een zwak argument.”

“Wij willen een hoop maatschappelijk verzet oproepen.” Naar verwachting komt er in 2022 een Omgevingswet en het uitgangspunt daarvan is participatie en inspraak van burgers. “De minister heeft uitgesproken dat er nu al geanticipeerd moet worden op die Omgevingswet”, vertelt Meijer.

Besluit

Omwonenden begrijpen wel dat de bomen gekapt moeten worden vanwege de veiligheid, maar zien toch graag een betere oplossing: “We hopen dat de Waterschappen het besluit gaan intrekken en een nieuw besluit maken. De gemeente en het Waterschap, die samen over de bomen op de Zeedijk gaan, wilden niet reageren. Wel geven ze aan dat er voor de 600 gekapte bomen, 521 exemplaren voor terug komen.

Lees ook

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.