gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volgens jurist Eric Meijer mogen bomen Zeedijk niet worden gekapt

2929b68ebef68cecaa7bd7734f6adbef

De bomen op de Zeedijk worden volgend jaar gekapt. Maar volgens Jurist Eric Meijer mag dat helemaal niet zomaar. Dat komt omdat er niet goed is gecommuniceerd vanuit de gemeente. 

Emma Meijer |  | Aangepast op
3 maart heeft het Waterschap besloten om de bomen om te hakken. Dit was na een verzoek aan het college in Dordrecht. “Dat was bij niemand bekend. Pas deze maand is het bekend bij de burgers, met name Dubbeldammers en een aantal experts, zoals Wim van Wijk van de Biesbosch”, vertelt Eric Meijer.

De gemeente gaat de bomen kappen omdat de dijk bij een beetje wind al vol takken ligt en dat is gevaarlijk. “Dat zou je kunnen oplossen door ze een paar keer per jaar te snoeien, dus dat vind ik zelf een zwak argument.”

“Wij willen een hoop maatschappelijk verzet oproepen.” Naar verwachting komt er in 2022 een Omgevingswet en het uitgangspunt daarvan is participatie en inspraak van burgers. “De minister heeft uitgesproken dat er nu al geanticipeerd moet worden op die Omgevingswet”, vertelt Meijer.

Besluit

Omwonenden begrijpen wel dat de bomen gekapt moeten worden vanwege de veiligheid, maar zien toch graag een betere oplossing: “We hopen dat de Waterschappen het besluit gaan intrekken en een nieuw besluit maken. De gemeente en het Waterschap, die samen over de bomen op de Zeedijk gaan, wilden niet reageren. Wel geven ze aan dat er voor de 600 gekapte bomen, 521 exemplaren voor terug komen.

Lees ook

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.