gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volkstuintjes blank na lek bij Evides

Drinkwaterbedrijf Evides onderzoekt nog hoe het mogelijk is dat zondagavond een watertransportleiding kon gaan lekken. De bouwput langs de Wieldrechtse Zeedijk stroomde over. Naastgelegen volkstuintjes kregen de volle laag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Veel tuinders hadden nog niets in de grond zitten. Dat is een geluk bij een ongeluk. Maar ook in kassen kwam een laag water te staan. Daar stonden stekjes in die de grond in moeten. "Ik denk dat het zeker een paar weken duurt, voordat de grond in mijn tuin weer bruikbaar is", zegt een tuinder. Hij had zondagmiddag net uitjes in de grond gezet. Een paar uur later waren ze weggespoeld.

Rond tien uur zondagavond bleek de bouwput van het waterleidingbedrijf vol water te staan. Evides vervangt daar twee grote transportleidingen. Sinds vrijdagavond ging er weer water doorheen. Het waterbedrijf heeft na de ontdekking van het lek afsluiters in de omgeving dichtgedraaid. Toch kon niet worden voorkomen dat een deel van de naastgelegen volkstuintjes blank kwam te staan.

Het ging mis bij een koppelstuk dat dient om beweging van de buis op te vangen. Hoe dat kon gebeuren, weet Evides nog niet.

Het waterbedrijf neemt de schade bij de tuinders op en de verzekering wikkelt het verder af. Door de buizen stroomde water uit de Biesbosch dat gebruikt wordt om te zuiveren tot drinkwater.

Lees ook

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.