gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volkstuintjes blank na lek bij Evides

Drinkwaterbedrijf Evides onderzoekt nog hoe het mogelijk is dat zondagavond een watertransportleiding kon gaan lekken. De bouwput langs de Wieldrechtse Zeedijk stroomde over. Naastgelegen volkstuintjes kregen de volle laag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Veel tuinders hadden nog niets in de grond zitten. Dat is een geluk bij een ongeluk. Maar ook in kassen kwam een laag water te staan. Daar stonden stekjes in die de grond in moeten. "Ik denk dat het zeker een paar weken duurt, voordat de grond in mijn tuin weer bruikbaar is", zegt een tuinder. Hij had zondagmiddag net uitjes in de grond gezet. Een paar uur later waren ze weggespoeld.

Rond tien uur zondagavond bleek de bouwput van het waterleidingbedrijf vol water te staan. Evides vervangt daar twee grote transportleidingen. Sinds vrijdagavond ging er weer water doorheen. Het waterbedrijf heeft na de ontdekking van het lek afsluiters in de omgeving dichtgedraaid. Toch kon niet worden voorkomen dat een deel van de naastgelegen volkstuintjes blank kwam te staan.

Het ging mis bij een koppelstuk dat dient om beweging van de buis op te vangen. Hoe dat kon gebeuren, weet Evides nog niet.

Het waterbedrijf neemt de schade bij de tuinders op en de verzekering wikkelt het verder af. Door de buizen stroomde water uit de Biesbosch dat gebruikt wordt om te zuiveren tot drinkwater.

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

fatbike1

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.