gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volkstuintjes blank na lek bij Evides

Drinkwaterbedrijf Evides onderzoekt nog hoe het mogelijk is dat zondagavond een watertransportleiding kon gaan lekken. De bouwput langs de Wieldrechtse Zeedijk stroomde over. Naastgelegen volkstuintjes kregen de volle laag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Veel tuinders hadden nog niets in de grond zitten. Dat is een geluk bij een ongeluk. Maar ook in kassen kwam een laag water te staan. Daar stonden stekjes in die de grond in moeten. "Ik denk dat het zeker een paar weken duurt, voordat de grond in mijn tuin weer bruikbaar is", zegt een tuinder. Hij had zondagmiddag net uitjes in de grond gezet. Een paar uur later waren ze weggespoeld.

Rond tien uur zondagavond bleek de bouwput van het waterleidingbedrijf vol water te staan. Evides vervangt daar twee grote transportleidingen. Sinds vrijdagavond ging er weer water doorheen. Het waterbedrijf heeft na de ontdekking van het lek afsluiters in de omgeving dichtgedraaid. Toch kon niet worden voorkomen dat een deel van de naastgelegen volkstuintjes blank kwam te staan.

Het ging mis bij een koppelstuk dat dient om beweging van de buis op te vangen. Hoe dat kon gebeuren, weet Evides nog niet.

Het waterbedrijf neemt de schade bij de tuinders op en de verzekering wikkelt het verder af. Door de buizen stroomde water uit de Biesbosch dat gebruikt wordt om te zuiveren tot drinkwater.

Lees ook

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.