gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volkstuintjes blank na lek bij Evides

Drinkwaterbedrijf Evides onderzoekt nog hoe het mogelijk is dat zondagavond een watertransportleiding kon gaan lekken. De bouwput langs de Wieldrechtse Zeedijk stroomde over. Naastgelegen volkstuintjes kregen de volle laag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Veel tuinders hadden nog niets in de grond zitten. Dat is een geluk bij een ongeluk. Maar ook in kassen kwam een laag water te staan. Daar stonden stekjes in die de grond in moeten. "Ik denk dat het zeker een paar weken duurt, voordat de grond in mijn tuin weer bruikbaar is", zegt een tuinder. Hij had zondagmiddag net uitjes in de grond gezet. Een paar uur later waren ze weggespoeld.

Rond tien uur zondagavond bleek de bouwput van het waterleidingbedrijf vol water te staan. Evides vervangt daar twee grote transportleidingen. Sinds vrijdagavond ging er weer water doorheen. Het waterbedrijf heeft na de ontdekking van het lek afsluiters in de omgeving dichtgedraaid. Toch kon niet worden voorkomen dat een deel van de naastgelegen volkstuintjes blank kwam te staan.

Het ging mis bij een koppelstuk dat dient om beweging van de buis op te vangen. Hoe dat kon gebeuren, weet Evides nog niet.

Het waterbedrijf neemt de schade bij de tuinders op en de verzekering wikkelt het verder af. Door de buizen stroomde water uit de Biesbosch dat gebruikt wordt om te zuiveren tot drinkwater.

Lees ook

overval schoonheidssalon Reeweg

Man overvalt schoonheidssalon: ‘Hij liep in opvallend trainingsjack zo de deur uit!’

Een schoonheidssalon aan de Reeweg Oost is woensdag aan het begin van de middag overvallen. Volgens ooggetuigen droeg de dader een opvallend trainingsjack. “Ik dacht: wat doet zo’n man in een schoonheidssalon?”

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

foto 2 artikel autobrand

Mogelijke brandstichter opgepakt, opluchting in eetcafé: ‘Berg ellende van gehad’

Opluchting bij eetcafé-eigenaar Monique van Esseveld. De man die eerder dit jaar mogelijk haar bedrijfsbus- en auto in brand stak, is aangehouden. “Fijn dat ze iemand hebben gepakt”, reageert de Dordtse.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: vooruitblik op DrechtStadLoop met oudgediende en jong talent

Zo’n 2800 elitelopers, liefhebbers en recreanten verzamelen zich zondag op het Statenplein in Dordrecht voor de DrechtStadLoop. Ook Papendrechter Roy Hoornweg (40), die aan het einde van zijn atletenloopbaan zit, loopt zondag mee. Presentator Ben Corino gaat zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met hem.