Dordrecht, Netherlands

Volkstuintjes blank na lek bij Evides

Drinkwaterbedrijf Evides onderzoekt nog hoe het mogelijk is dat zondagavond een watertransportleiding kon gaan lekken. De bouwput langs de Wieldrechtse Zeedijk stroomde over. Naastgelegen volkstuintjes kregen de volle laag.
Peter Tromp | 26 maart 2018 15:45 | Aangepast op 26 maart 2018 15:45
Veel tuinders hadden nog niets in de grond zitten. Dat is een geluk bij een ongeluk. Maar ook in kassen kwam een laag water te staan. Daar stonden stekjes in die de grond in moeten. "Ik denk dat het zeker een paar weken duurt, voordat de grond in mijn tuin weer bruikbaar is", zegt een tuinder. Hij had zondagmiddag net uitjes in de grond gezet. Een paar uur later waren ze weggespoeld.

Rond tien uur zondagavond bleek de bouwput van het waterleidingbedrijf vol water te staan. Evides vervangt daar twee grote transportleidingen. Sinds vrijdagavond ging er weer water doorheen. Het waterbedrijf heeft na de ontdekking van het lek afsluiters in de omgeving dichtgedraaid. Toch kon niet worden voorkomen dat een deel van de naastgelegen volkstuintjes blank kwam te staan.

Het ging mis bij een koppelstuk dat dient om beweging van de buis op te vangen. Hoe dat kon gebeuren, weet Evides nog niet.

Het waterbedrijf neemt de schade bij de tuinders op en de verzekering wikkelt het verder af. Door de buizen stroomde water uit de Biesbosch dat gebruikt wordt om te zuiveren tot drinkwater.

Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...