gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volop acitiviteit rondom The Passion

2e31c1c2715b4f8525fb6efe47d44cc0

Voorafgaand aan ‘The Passion’ vinden er twee activiteiten in het teken van het paasevenement plaats in de stad. Expositieruimte byBranderhorst opent op de avond voor het muziekspektakel de deuren met prenten die het verhaal van de Kruisgang vertellen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
De kunstwerken die ze tonen zijn van kunstenaar Gerard de Bruyne. Er zijn vijftien verstilde staties die de hele tocht van Jezus naar het kruis tonen. Dominee Piet van Veldhuizen opent op 17 april de expositie officieel om 16:30 uur en de expositie blijft tot woensdag 24 april.

Aan het begin van de donderdagavond, vlak voor de start van The Passion, organiseert het Leger des Heils de Mars tegen Eenzaamheid die plaatsvindt vlak voor de gebeurtenis. Cliënten, personeel, vrijwilligers en andere stadbewoners zullen dit ondernemen om op deze manier te tonen dat je niet alleen bent, maar samen één. De tocht begint 18 april om 18.00 bij Kromhout 110 en ze lopen vanaf daar door tot aan de stad.

Het televisiespektakel The Passion vindt op donderdagavond 18 april plaats in het centrum van Dordrecht.The Passion vertelt over het lijden, sterven en de opstanding van Jezus en wordt live uitgezonden door de EO/KRO-NCRV.

Bekende artiesten vertolken het verhaal door middel van hedendaagse Nederlandse popnummers. Dit jaar doen onder andere Edwin Jonker, Edsillia Rombley en Ron Boshardt mee in het Paasverhaal. Ook voor de Dordtse Antoine Peeters en rapper Jebroer zijn rollen weggelegd.

Het thema van The Passion in 2019 is 'Je bent niet alleen', waarmee gevraagd wordt om om te kijken naar eenzame mensen in je buurt.

Lees ook

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.