gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volop acitiviteit rondom The Passion

2e31c1c2715b4f8525fb6efe47d44cc0

Voorafgaand aan ‘The Passion’ vinden er twee activiteiten in het teken van het paasevenement plaats in de stad. Expositieruimte byBranderhorst opent op de avond voor het muziekspektakel de deuren met prenten die het verhaal van de Kruisgang vertellen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
De kunstwerken die ze tonen zijn van kunstenaar Gerard de Bruyne. Er zijn vijftien verstilde staties die de hele tocht van Jezus naar het kruis tonen. Dominee Piet van Veldhuizen opent op 17 april de expositie officieel om 16:30 uur en de expositie blijft tot woensdag 24 april.

Aan het begin van de donderdagavond, vlak voor de start van The Passion, organiseert het Leger des Heils de Mars tegen Eenzaamheid die plaatsvindt vlak voor de gebeurtenis. Cliënten, personeel, vrijwilligers en andere stadbewoners zullen dit ondernemen om op deze manier te tonen dat je niet alleen bent, maar samen één. De tocht begint 18 april om 18.00 bij Kromhout 110 en ze lopen vanaf daar door tot aan de stad.

Het televisiespektakel The Passion vindt op donderdagavond 18 april plaats in het centrum van Dordrecht.The Passion vertelt over het lijden, sterven en de opstanding van Jezus en wordt live uitgezonden door de EO/KRO-NCRV.

Bekende artiesten vertolken het verhaal door middel van hedendaagse Nederlandse popnummers. Dit jaar doen onder andere Edwin Jonker, Edsillia Rombley en Ron Boshardt mee in het Paasverhaal. Ook voor de Dordtse Antoine Peeters en rapper Jebroer zijn rollen weggelegd.

Het thema van The Passion in 2019 is 'Je bent niet alleen', waarmee gevraagd wordt om om te kijken naar eenzame mensen in je buurt.

Lees ook

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.

politie 01

Man trekt gouden ketting van nek 84-jarige vrouw

Een 84-jarige vrouw uit Zwijndrecht is eerder deze maand op brute wijze beroofd van haar ketting. De vrouw liep van de Lindeweg over de brug naar de Beethovenlaan, toen een onbekende man haar gouden ketting van haar nek af trok. Hij is opgepakt.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.