gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volop acitiviteit rondom The Passion

2e31c1c2715b4f8525fb6efe47d44cc0

Voorafgaand aan ‘The Passion’ vinden er twee activiteiten in het teken van het paasevenement plaats in de stad. Expositieruimte byBranderhorst opent op de avond voor het muziekspektakel de deuren met prenten die het verhaal van de Kruisgang vertellen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
De kunstwerken die ze tonen zijn van kunstenaar Gerard de Bruyne. Er zijn vijftien verstilde staties die de hele tocht van Jezus naar het kruis tonen. Dominee Piet van Veldhuizen opent op 17 april de expositie officieel om 16:30 uur en de expositie blijft tot woensdag 24 april.

Aan het begin van de donderdagavond, vlak voor de start van The Passion, organiseert het Leger des Heils de Mars tegen Eenzaamheid die plaatsvindt vlak voor de gebeurtenis. Cliënten, personeel, vrijwilligers en andere stadbewoners zullen dit ondernemen om op deze manier te tonen dat je niet alleen bent, maar samen één. De tocht begint 18 april om 18.00 bij Kromhout 110 en ze lopen vanaf daar door tot aan de stad.

Het televisiespektakel The Passion vindt op donderdagavond 18 april plaats in het centrum van Dordrecht.The Passion vertelt over het lijden, sterven en de opstanding van Jezus en wordt live uitgezonden door de EO/KRO-NCRV.

Bekende artiesten vertolken het verhaal door middel van hedendaagse Nederlandse popnummers. Dit jaar doen onder andere Edwin Jonker, Edsillia Rombley en Ron Boshardt mee in het Paasverhaal. Ook voor de Dordtse Antoine Peeters en rapper Jebroer zijn rollen weggelegd.

Het thema van The Passion in 2019 is 'Je bent niet alleen', waarmee gevraagd wordt om om te kijken naar eenzame mensen in je buurt.

Lees ook

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.