gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Volop acitiviteit rondom The Passion

2e31c1c2715b4f8525fb6efe47d44cc0

Voorafgaand aan ‘The Passion’ vinden er twee activiteiten in het teken van het paasevenement plaats in de stad. Expositieruimte byBranderhorst opent op de avond voor het muziekspektakel de deuren met prenten die het verhaal van de Kruisgang vertellen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
De kunstwerken die ze tonen zijn van kunstenaar Gerard de Bruyne. Er zijn vijftien verstilde staties die de hele tocht van Jezus naar het kruis tonen. Dominee Piet van Veldhuizen opent op 17 april de expositie officieel om 16:30 uur en de expositie blijft tot woensdag 24 april.

Aan het begin van de donderdagavond, vlak voor de start van The Passion, organiseert het Leger des Heils de Mars tegen Eenzaamheid die plaatsvindt vlak voor de gebeurtenis. Cliënten, personeel, vrijwilligers en andere stadbewoners zullen dit ondernemen om op deze manier te tonen dat je niet alleen bent, maar samen één. De tocht begint 18 april om 18.00 bij Kromhout 110 en ze lopen vanaf daar door tot aan de stad.

Het televisiespektakel The Passion vindt op donderdagavond 18 april plaats in het centrum van Dordrecht.The Passion vertelt over het lijden, sterven en de opstanding van Jezus en wordt live uitgezonden door de EO/KRO-NCRV.

Bekende artiesten vertolken het verhaal door middel van hedendaagse Nederlandse popnummers. Dit jaar doen onder andere Edwin Jonker, Edsillia Rombley en Ron Boshardt mee in het Paasverhaal. Ook voor de Dordtse Antoine Peeters en rapper Jebroer zijn rollen weggelegd.

Het thema van The Passion in 2019 is 'Je bent niet alleen', waarmee gevraagd wordt om om te kijken naar eenzame mensen in je buurt.

Lees ook

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.