Dordrecht, Netherlands

Volop sneeuwpret in Dordt

Heel veel blije gezichten zondagmiddag in Dordrecht. Een groot sneeuwballengevecht (coronaproof), sleetje rijden van de dijk en vrolijk ravottende huisdieren. Even waren alle zorgen vergeten, want Dordt was bedekt met een pak sneeuw.
Fokko van der Straaten | 7 februari 2021 17:30 | Aangepast op 7 februari 2021 17:30
" Ja, ik was echt helemaal blij. Zo van: pap, ik wil naar buiten! Ik wil naar buiten! Eindelijk weer sneeuw in Nederland!", zegt een basisscholiere op de Wantijdijk. Met haar vriendin glijdt ze af en aan van de dijk. Hun schaterlach galmt over het witte landschap. Ze vindt het lekker om even uit te waaien. "Morgen mag ik weer naar school. Dan moet je je handen desinfecteren en zo. We hebben de laatste tijd heel veel binnen gezeten. Dit is gewoon pret. En eindelijk kan dat weer. Het is een echt een leuke afsluiting van de binnen-tijd, zeg maar."

Een paar kilometer verderop in het Weizigtpark hebben zich tientallen Dordtenaren verzameld voor een sneeuwballengevecht. Wel met een paar regels. Huishoudens bij elkaar, ballen van maximaal tien centimeter doorsnee en geen 'gele sneeuw'. Ook hier gegil en gelach. Zeker als de verslaggever flink onder vuur wordt genomen. Cor Stapel is de man die op Facebook de oproep deed. "Van dat hele binnenzitten wordt niemand vrolijk", zegt hij. "Dus lekker naar buiten en sneeuwballen. Een hoop energie kwijt raken. En misschien ook een paar coronakilo's. Lijkt me hartstikke fijn om even een paar mensen met een sneeuwbal te raken."

Lees ook

De Week van de Mantelzorg: ‘We willen opkomen voor mantelzorgers’

Het is de Week van de Mantelzorg en dat betekent dat in onze streek veel vrijwilligers in het zonne...

Auto's beschadigd na explosie

Bij een explosie in Dordrecht zijn maandagavond twee auto’s beschadigd geraakt. De explosie was even...

Dames kleuren de Dordtse carnavalstop, met prinses aan kop: 'Begon met een grapje'

Mannen hadden jarenlang de bovenhand, maar komende editie kleurt een prinses én een volledig vrouwel...

Met dit kookboek voor een minimaal bedrag koken: ‘Mensen onder de armoedegrens moet je helpen’

Lekker koken voor weinig geld: hoe doe je dat? Maatschappelijke organisatie Quiet Drechtsteden heef...

Herdenkingsbord en struikelsteen voor gefusilleerde timmerman

Een bijzondere gelegenheid in Hardinxveld-Giessendam afgelopen weekend. Bij scheepswerf De Merwede z...

Regenboogpad opnieuw besmeurd, deze keer met zwarte klodders

Het Papendrechtse regenboogpad is afgelopen weekend voor de zesde keer vernield. De oversteekplaats ...