gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vondelingenkamer in Zwols ziekenhuis

Stichting Beschermde Wieg van de Dordtse Barbara Muller opent een vondelingenkamer in het Isala-ziekenhuis in Zwolle.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het zal de eerste zijn in een Nederlands ziekenhuis. Wel zijn er (van dezelfde stichting) al vondelingenkamers in Papendrecht, Groningen, Oudenbosch en Middelburg.

Het wordt een kamertje met een bedje voor de baby en er is gelegenheid voor de moeder om anoniem een gesprek te voeren met een hulpverlener. De bedoeling van dat gesprek is om  mogelijkheden te vinden om op haar besluit terug te komen.

Het is illegaal om een kind te vondeling te leggen, maar omdat het toch gebeurt wil de stichting deze mogelijkheid bieden.

Per jaar wordt er meestal één baby te vondeling gelegd, maar worden er wel meerdere dode kinderen gevonden, die door de moeder verlaten zijn.

Lees ook

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.