gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voor de vijfde keer een Barre Tocht door de binnenstad

d8af79394079a4e319ec05b9232486e6

Zaterdag 30 maart is er voor de vijfde keer een Barre tocht georganiseerd door de band Scotch. In een kroegentocht langs Café Hide Away, Visser’s Poffertjessalon, De Trinitatiskapel, DOOR, Café de Vrijheid en de Popcentrale gaan deelnemers op een muzikale tour.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Tijdens de tocht wordt op elke locatie door een band een optreden gegeven. “We beginnen met een exclusieve borrel bij Café Hide Away en trekken daarna naar Visser’s voor het eerste optreden. Wij als band lopen het hele stuk maar als je met de fiets komt of een halte overslaat is dat helemaal niet erg” verteld drummer Wouter Siewerts.


Vorig jaar liepen er honderden mensen mee, die hoeveelheid deelnemers zorgde soms voor wat vertraging bij de bar. “We hebben goed overlegd met de eigenaren van de kroegen. Zij zetten vaak veel van hun personeel in om ervoor te zorgen dat iedereen snel wat te drinken heeft.”


Tijdens het lopen wordt de groep begeleid door de acrobatische groep Dansende Bananen. Ook is er een optreden door cabaretière en vertelster Marienke van Terheijden.


De band grijpt de tocht ook aan voor hun nieuwe album. “We spelen een paar van onze nieuwe nummers en gaan tegelijk een videoclip opnemen.” De tocht start om 18.30 bij Visser’s Poffertjessalon. In eerste instantie was het de bedoeling dat De Raedtskelder onderdeel was, maar dat kon niet doorgaan. In plaats daarvan is de Trinitatiskapel onderdeel van de tocht,

Lees ook

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”