gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voor de vijfde keer een Barre Tocht door de binnenstad

d8af79394079a4e319ec05b9232486e6

Zaterdag 30 maart is er voor de vijfde keer een Barre tocht georganiseerd door de band Scotch. In een kroegentocht langs Café Hide Away, Visser’s Poffertjessalon, De Trinitatiskapel, DOOR, Café de Vrijheid en de Popcentrale gaan deelnemers op een muzikale tour.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Tijdens de tocht wordt op elke locatie door een band een optreden gegeven. “We beginnen met een exclusieve borrel bij Café Hide Away en trekken daarna naar Visser’s voor het eerste optreden. Wij als band lopen het hele stuk maar als je met de fiets komt of een halte overslaat is dat helemaal niet erg” verteld drummer Wouter Siewerts.


Vorig jaar liepen er honderden mensen mee, die hoeveelheid deelnemers zorgde soms voor wat vertraging bij de bar. “We hebben goed overlegd met de eigenaren van de kroegen. Zij zetten vaak veel van hun personeel in om ervoor te zorgen dat iedereen snel wat te drinken heeft.”


Tijdens het lopen wordt de groep begeleid door de acrobatische groep Dansende Bananen. Ook is er een optreden door cabaretière en vertelster Marienke van Terheijden.


De band grijpt de tocht ook aan voor hun nieuwe album. “We spelen een paar van onze nieuwe nummers en gaan tegelijk een videoclip opnemen.” De tocht start om 18.30 bij Visser’s Poffertjessalon. In eerste instantie was het de bedoeling dat De Raedtskelder onderdeel was, maar dat kon niet doorgaan. In plaats daarvan is de Trinitatiskapel onderdeel van de tocht,

Lees ook

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.