gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voor de vijfde keer een Barre Tocht door de binnenstad

d8af79394079a4e319ec05b9232486e6.jpg

Zaterdag 30 maart is er voor de vijfde keer een Barre tocht georganiseerd door de band Scotch. In een kroegentocht langs Café Hide Away, Visser’s Poffertjessalon, De Trinitatiskapel, DOOR, Café de Vrijheid en de Popcentrale gaan deelnemers op een muzikale tour.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Tijdens de tocht wordt op elke locatie door een band een optreden gegeven. “We beginnen met een exclusieve borrel bij Café Hide Away en trekken daarna naar Visser’s voor het eerste optreden. Wij als band lopen het hele stuk maar als je met de fiets komt of een halte overslaat is dat helemaal niet erg” verteld drummer Wouter Siewerts.


Vorig jaar liepen er honderden mensen mee, die hoeveelheid deelnemers zorgde soms voor wat vertraging bij de bar. “We hebben goed overlegd met de eigenaren van de kroegen. Zij zetten vaak veel van hun personeel in om ervoor te zorgen dat iedereen snel wat te drinken heeft.”


Tijdens het lopen wordt de groep begeleid door de acrobatische groep Dansende Bananen. Ook is er een optreden door cabaretière en vertelster Marienke van Terheijden.


De band grijpt de tocht ook aan voor hun nieuwe album. “We spelen een paar van onze nieuwe nummers en gaan tegelijk een videoclip opnemen.” De tocht start om 18.30 bij Visser’s Poffertjessalon. In eerste instantie was het de bedoeling dat De Raedtskelder onderdeel was, maar dat kon niet doorgaan. In plaats daarvan is de Trinitatiskapel onderdeel van de tocht,

Lees ook

merwelandne.png

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.