gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voor de vijfde keer een Barre Tocht door de binnenstad

d8af79394079a4e319ec05b9232486e6

Zaterdag 30 maart is er voor de vijfde keer een Barre tocht georganiseerd door de band Scotch. In een kroegentocht langs Café Hide Away, Visser’s Poffertjessalon, De Trinitatiskapel, DOOR, Café de Vrijheid en de Popcentrale gaan deelnemers op een muzikale tour.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Tijdens de tocht wordt op elke locatie door een band een optreden gegeven. “We beginnen met een exclusieve borrel bij Café Hide Away en trekken daarna naar Visser’s voor het eerste optreden. Wij als band lopen het hele stuk maar als je met de fiets komt of een halte overslaat is dat helemaal niet erg” verteld drummer Wouter Siewerts.


Vorig jaar liepen er honderden mensen mee, die hoeveelheid deelnemers zorgde soms voor wat vertraging bij de bar. “We hebben goed overlegd met de eigenaren van de kroegen. Zij zetten vaak veel van hun personeel in om ervoor te zorgen dat iedereen snel wat te drinken heeft.”


Tijdens het lopen wordt de groep begeleid door de acrobatische groep Dansende Bananen. Ook is er een optreden door cabaretière en vertelster Marienke van Terheijden.


De band grijpt de tocht ook aan voor hun nieuwe album. “We spelen een paar van onze nieuwe nummers en gaan tegelijk een videoclip opnemen.” De tocht start om 18.30 bij Visser’s Poffertjessalon. In eerste instantie was het de bedoeling dat De Raedtskelder onderdeel was, maar dat kon niet doorgaan. In plaats daarvan is de Trinitatiskapel onderdeel van de tocht,

Lees ook

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”