Dordrecht, Netherlands

Voor het eerst baby achtergelaten in vondelingenkamer Dordrecht

Een baby van slechts enkele uren oud is achtergelaten in de vondelingenkamer in Dordrecht. Het is voor het eerst in Nederland dat een kindje daadwerkelijk wordt achtergelaten in een vondelingenkamer.
Jordy Nijenhuis | 21 juni 2018 15:16 | Aangepast op 21 juni 2018 15:16
Of het om een jongetje of een meisje gaat, is nog niet duidelijk. De burgemeester van Dordrecht, Wouter Kolff, heeft het kindje inmiddels aangegeven bij de Burgerlijke Stand.


"Zodra iemand die kamer binnengaat, gaat het alarm af", vertelt Kitty Nusteling van de Stichting Beschermde Wieg. Die stichting beheert de vondelingenkamer in Krispijn.

''We hebben een gesprek met haar gehad, waarin ze heeft uitgelegd dat ze niet voor de baby kan zorgen." In onderling overleg heeft de moeder toen besloten om haar identiteitsgegevens in een gesloten envelop achter te laten. Die envelop is verzegeld en naar een notaris gebracht.

Voor het eerst

Het is de eerste baby ooit die is achtergelaten in een vondelingenkamer. Personeel van de verschillende kamers hebben eerder wel geholpen bij, na of tijdens bevallingen, maar nooit is een kindje daadwerkelijk te vondeling gelegd in een van de kamers.In Groningen is wel eens een baby achtergelaten, maar dit ging toen om de vondelingenkamer heen.


Bron: RTV Rijnmond
Foto: ANP

Lees ook

Twee autobranden in één nacht in onze regio

In zowel Dordrecht als Zwijndrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag een autobrand geweest. Be...

Let op: het kan glad zijn!

In heel onze streek kan het plaatselijk glad zijn. Ook voor de rest van het land, behalve op de Wadd...

Het Jaar Van: PKC'ers blikken terug op krankzinnig 'comeback season'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Voor ...

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...