gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voor het eerst Nederlandse vlag bij oorlogsgraven op Essenhof en Zuidendijk

d7164a39fbd8738f782927d9368dc89d

Het is zaterdag 15 augustus precies 75 jaar geleden dat er een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog. Japan capituleerde op die dag. Om hier aandacht aan te besteden wappert de Nederlandse vlag zaterdag bij onder meer oorlogsgraven op de Essenhof en Zuidendijk.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De vlag wappert zonder wimpel en zal ook gehesen worden op de toren van de Grote kerk, bij het Stadskantoor en het Stadhuis. Dordtenaren zelf mogen morgen ook de vlag hijsen, maar het is niet verplicht.

Igle Weidemaar is Consul Oorlogsgraven in Dordrecht namens de landelijke Stichting Oorlogsgraven. Hij werkt op de Essenhof en begeleidt ook overige herdenkingen op de begraafplaats. Igle is verbaasd dat er nu pas voor het eerst bij de oorlogsgraven wordt gevlagd om stil te staan bij 15 augustus 1945: “Ik vind het een mooi en passend gebaar, zeker nu het 75 jaar geleden is dat een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog." Het is de bedoeling om vanaf nu elk jaar op deze manier stil te staan bij de historische betekenis van 15 augustus 1945.

Hoewel in Europa de oorlog op 5 mei eindigde, en we dat herdenken op Bevrijdingsdag, was de oorlog voor miljoenen mensen in onder meer Nederlands Indië de oorlog pas voorbij op 15 augustus 1945. Normaal gesproken wordt dit in Dordrecht herdacht tijdens de Pasar Malam, maar dat kan dit jaar door de coronamaatregelen niet doorgaan. De herdenking vindt op ingetogen wijze plaats op een andere locatie. RTV Dordrecht besteedt hier aandacht aan.

Lees ook

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.