gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voor het eerst Nederlandse vlag bij oorlogsgraven op Essenhof en Zuidendijk

d7164a39fbd8738f782927d9368dc89d

Het is zaterdag 15 augustus precies 75 jaar geleden dat er een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog. Japan capituleerde op die dag. Om hier aandacht aan te besteden wappert de Nederlandse vlag zaterdag bij onder meer oorlogsgraven op de Essenhof en Zuidendijk.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De vlag wappert zonder wimpel en zal ook gehesen worden op de toren van de Grote kerk, bij het Stadskantoor en het Stadhuis. Dordtenaren zelf mogen morgen ook de vlag hijsen, maar het is niet verplicht.

Igle Weidemaar is Consul Oorlogsgraven in Dordrecht namens de landelijke Stichting Oorlogsgraven. Hij werkt op de Essenhof en begeleidt ook overige herdenkingen op de begraafplaats. Igle is verbaasd dat er nu pas voor het eerst bij de oorlogsgraven wordt gevlagd om stil te staan bij 15 augustus 1945: “Ik vind het een mooi en passend gebaar, zeker nu het 75 jaar geleden is dat een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog." Het is de bedoeling om vanaf nu elk jaar op deze manier stil te staan bij de historische betekenis van 15 augustus 1945.

Hoewel in Europa de oorlog op 5 mei eindigde, en we dat herdenken op Bevrijdingsdag, was de oorlog voor miljoenen mensen in onder meer Nederlands Indië de oorlog pas voorbij op 15 augustus 1945. Normaal gesproken wordt dit in Dordrecht herdacht tijdens de Pasar Malam, maar dat kan dit jaar door de coronamaatregelen niet doorgaan. De herdenking vindt op ingetogen wijze plaats op een andere locatie. RTV Dordrecht besteedt hier aandacht aan.

Lees ook

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”