gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voor het eerst Nederlandse vlag bij oorlogsgraven op Essenhof en Zuidendijk

d7164a39fbd8738f782927d9368dc89d

Het is zaterdag 15 augustus precies 75 jaar geleden dat er een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog. Japan capituleerde op die dag. Om hier aandacht aan te besteden wappert de Nederlandse vlag zaterdag bij onder meer oorlogsgraven op de Essenhof en Zuidendijk.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De vlag wappert zonder wimpel en zal ook gehesen worden op de toren van de Grote kerk, bij het Stadskantoor en het Stadhuis. Dordtenaren zelf mogen morgen ook de vlag hijsen, maar het is niet verplicht.

Igle Weidemaar is Consul Oorlogsgraven in Dordrecht namens de landelijke Stichting Oorlogsgraven. Hij werkt op de Essenhof en begeleidt ook overige herdenkingen op de begraafplaats. Igle is verbaasd dat er nu pas voor het eerst bij de oorlogsgraven wordt gevlagd om stil te staan bij 15 augustus 1945: “Ik vind het een mooi en passend gebaar, zeker nu het 75 jaar geleden is dat een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog." Het is de bedoeling om vanaf nu elk jaar op deze manier stil te staan bij de historische betekenis van 15 augustus 1945.

Hoewel in Europa de oorlog op 5 mei eindigde, en we dat herdenken op Bevrijdingsdag, was de oorlog voor miljoenen mensen in onder meer Nederlands Indië de oorlog pas voorbij op 15 augustus 1945. Normaal gesproken wordt dit in Dordrecht herdacht tijdens de Pasar Malam, maar dat kan dit jaar door de coronamaatregelen niet doorgaan. De herdenking vindt op ingetogen wijze plaats op een andere locatie. RTV Dordrecht besteedt hier aandacht aan.

Lees ook

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

nk202663020260630-Dario_Sits-NKS09259

FC Dordrecht versterkt zich met Lets international Šits

Dario Šits is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De Schapekoppen huren de 22-jarige spits van het Italiaanse Parma. Eerder kwam Šits al uit voor Helmond Sport. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.