gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voor het eerst Nederlandse vlag bij oorlogsgraven op Essenhof en Zuidendijk

d7164a39fbd8738f782927d9368dc89d

Het is zaterdag 15 augustus precies 75 jaar geleden dat er een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog. Japan capituleerde op die dag. Om hier aandacht aan te besteden wappert de Nederlandse vlag zaterdag bij onder meer oorlogsgraven op de Essenhof en Zuidendijk.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De vlag wappert zonder wimpel en zal ook gehesen worden op de toren van de Grote kerk, bij het Stadskantoor en het Stadhuis. Dordtenaren zelf mogen morgen ook de vlag hijsen, maar het is niet verplicht.

Igle Weidemaar is Consul Oorlogsgraven in Dordrecht namens de landelijke Stichting Oorlogsgraven. Hij werkt op de Essenhof en begeleidt ook overige herdenkingen op de begraafplaats. Igle is verbaasd dat er nu pas voor het eerst bij de oorlogsgraven wordt gevlagd om stil te staan bij 15 augustus 1945: “Ik vind het een mooi en passend gebaar, zeker nu het 75 jaar geleden is dat een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog." Het is de bedoeling om vanaf nu elk jaar op deze manier stil te staan bij de historische betekenis van 15 augustus 1945.

Hoewel in Europa de oorlog op 5 mei eindigde, en we dat herdenken op Bevrijdingsdag, was de oorlog voor miljoenen mensen in onder meer Nederlands Indië de oorlog pas voorbij op 15 augustus 1945. Normaal gesproken wordt dit in Dordrecht herdacht tijdens de Pasar Malam, maar dat kan dit jaar door de coronamaatregelen niet doorgaan. De herdenking vindt op ingetogen wijze plaats op een andere locatie. RTV Dordrecht besteedt hier aandacht aan.

Lees ook

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”