gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voor minimaal een half miljoen euro woon je in Het Wantij op Stadswerven

00de91fec8edd7a6fdb4c45dc022c57d.jpg

Wie wil wonen in project Het Wantij op Stadswerven in Dordrecht, moet flink in de buidel tasten. Voor een nieuwbouwwoning uit het project betaal je meer dan een half miljoen. De bouw van de 48 appartementen en twaalf grotere stadswoningen is officieel van start gegaan

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De woningen in Het Wantij bieden toekomstige bewoners een uitzicht over het omliggende water en, volgens de projectontwikkelaar, 'veel zon inval'. De woningen variëren in grootte van 84 tot 139 vierkante meter en de prijzen van de appartementen liggen tussen de 540.500 euro en 725.000 euro.

Die prijzen liggen ver boven dat wat gemiddeld voor Dordtse koopwoningen wordt gevraagd: Uit gegevens van het Kadaster blijkt dat die prijs schommelt rond de 397-duizend euro. Overigens kun je een paar honderd meter verderop voor 339.000 euro ook uitzicht kopen op het Wantij. Aan de Maasstraat staat namelijk een jaren dertig woning met een woonoppervlak van 89 vierkante meter voor deze prijs te koop.

Nieuwbouw Het Wantij zal in het kader van klimaatadaptatie ook beschikken over binnen- en daktuinen met bomen die hittestress moeten tegengaan. Ook beschikken de woningen over een overdekte parkeergarage, eigen stallingsplaats en een externe berging.

Van Haven- naar Woongebied
De transformatie van het voormalige havengebied Stadswerven naar een nieuwe stadswijk is in volle gang. Het schiereiland tussen de Merwede en het Wantij wordt omgevormd tot een moderne woonwijk met circa 900 woningen. Het woongebouw Het Wantij komt op de punt van het schiereiland en bevat naast mix van appartementen en stadswoningen ook commerciële ruimte met horecabestemming.

Lees ook

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.

yv202643NKS07708.jpg

Kuijt verlengt bij FC Dordrecht: vijf vragen over zijn langere verblijf

Het hing al even in de lucht, maar nu is het officieel. Dirk Kuijt is ook de komende jaren de trainer van FC Dordrecht. Hij heeft zijn contract met twee jaar verlengd tot medio 2028. De Streekomroep geeft antwoord op vijf veelgestelde vragen.