gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vooraf aanmelden voor de trein: ‘Nee? Hoezo?’

a9d76b646c104da90d55f87dfc064933

De NS lanceerde woensdag de Treinwijzer. Hiermee kunnen passagiers vooraf hun reis aanmelden zodat zij niet te dicht op elkaar hoeven zitten. Wordt daar al gebruik van gemaakt?

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De meeste reizigers op station Dordrecht hebben het nieuws wel meegekregen, maar de reis zelf niet aangemeld: “Nee, ik reis altijd al buiten de spits, dus voor mij is het rustig genoeg.”

Toch is er behoefte aan de Treinwijzer, want het kan soms echt te druk zijn in de trein: “Nu er minder treinen worden ingezet kan het echt vol worden, vind ik.”

De NS zet momenteel 90% van de treinen in. 30-35% van de reizigers maakt hiervan gebruik. “Als het kan, neem ik de auto of de fiets.” Die luxe heeft niet iedereen: “Veel mensen starten toch op dezelfde tijden. Als er dan treinen uitvallen, heb je zo weer een hele volle trein.”

Lees ook

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.