Dordrecht, Netherlands

Vooral politici bij woonprotest in Wantijpark: 'samen zorgen voor een goed woonstelsel'

Het woningen tekort in Nederland krijgt de laatste tijd veel aandacht. Er is een groot te kort aan betaalbare woningen voor de middenklasse en de sociale huursector. Ook in Dordrecht is het probleem een alledaagse last voor woningzoekenden, alle reden voor een Dordts Woonprotest.
Fokko van der Straaten | 26 september 2021 18:39 | Aangepast op 26 september 2021 18:39
In het Wantijpark hebben vooral de Dordtse politieke partijen zich verzameld. GroenLinks als organisator van het woonprotest, maar ook de nieuwe fractie Partij voor de Dieren, de SP en de PvdA waren aanwezig. Daarnaast kwamen ook een handjevol mensen met woonzorgen naar het park.

Lola Weeda is een van hen. Ze is al jaren op zoek naar een eigen woning in het centrum. Lola werkt parttime en is daarnaast student. Een groot inkomen heeft ze niet. Zeven jaar geleden verhuisde ze naar Sterrenburg, maar het liefst woont ze in de binnenstad. Dat lukte twee jaar geleden, maar niet zoals ze graag zou willen. "Ik huur particulier en dat is erg duur. Daarnaast kon ik de woning in mijn eentje niet betalen. Ik ben met mijn broertje gaan samen wonen. Dat is wel leuk, maar ik ben niet het huis uit gegaan om met mijn familie te blijven wonen."

Dat het zo moeilijk is om aan een betaalbare woning te komen, komt volgens GroenLinks-raadslid Chris van Benschop omdat er geen prioriteit ligt bij mensen die kopen in de middenklasse of huren in de sociale sector. "Het idee is dat we mensen met veel geld naar de stad trekken en daardoor kunnen we alles beter doen. Ergens onderweg zullen er ook wat mensen die hier al wonen doorstromen en daardoor kunnen mensen met minder geld weer in die woningen terecht," legt Van Benschop uit. "Dat is wensdenken en onfatsoenlijk."

Verdeling aanpassen

Er ligt een plan klaar voor de verdelingen van woningen, maar daar schort nog een hoop aan, vindt Van Benschop. "Wat ons betreft moet die verdeling worden aangepast. We moeten echt naar hogere percentages sociale huur, hogere percentages bouwen tot aan ongeveer drie ton en ook meer woningen realiseren met een middenhuur. Dus geen huren van 1500 euro maar ergens tegen de duizend. Op die manier vinden we dat je recht doet aan de mensen die hier in Dordrecht een plek zoeken en die hier gewoon recht hebben op een woning.

Dat er weinig publiek af is gekomen op het woonprotest vindt Van Benschop jammer, maar het is wat haar betreft wel een start om dit probleem onder de aandacht te brengen. "Ik ben wel blij om te zien dat er toch best wat politici rondlopen hier. Met deze partijen gaan we samen zorgen voor een goed woonstelsel. Dat zal dan ook een van de belangrijkste punten zijn voor de komende gemeenteraadsverkiezingen."

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...