gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voorlezen aan asielkatten

In het kattenverblijf van Dierentehuis Louterbloemen klinkt een stem. Op zachte en rustige toon wordt er voorgelezen door Mike. Hij is een van de jongeren met een stoornis die wekelijks meehelpen in het asiel.  Hij helpt met allerlei klusjes maar sinds kort ook met het voorlezen aan de katten. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Daar worden de dieren heel rustig van, zeker de angstige katten", vertelt Mirjam Addiks van Louterbloemen. Het idee komt oorspronkelijk uit Amerika, waar schoolkinderen dieren in het asiel voorlazen. Zo leerden ze beter lezen. Bijkomstig voordeel: de katten werden er erg rustig van.

Eigenlijk zou iedereen de dieren kunnen voorlezen, maar jongeren zoals Mike zijn er uitermate geschikt voor. Omdat hij autisme heeft, maakt hij van nature niet zo gauw oogcontact. En dat vinden de angstige katten erg prettig.

Op dit moment wordt er uit een paar boeken voorgelezen. Mike houdt het bij het boek 'Hoe verzorg ik Agapornissen', maar normaal gesproken worden er vooral sprookjes aan de katten verteld. "Daarbij praten de voorlezers vaak rustig en dat vinden ze fijn", zegt Addiks.

Het asiel is nog op zoek naar nieuwe boeken, want voorlezen gaat de katten niet vervelen. Steeds dezelfde verhaaltjes horen misschien wel.

Lees ook

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.