gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voorlezen aan asielkatten

In het kattenverblijf van Dierentehuis Louterbloemen klinkt een stem. Op zachte en rustige toon wordt er voorgelezen door Mike. Hij is een van de jongeren met een stoornis die wekelijks meehelpen in het asiel.  Hij helpt met allerlei klusjes maar sinds kort ook met het voorlezen aan de katten. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Daar worden de dieren heel rustig van, zeker de angstige katten", vertelt Mirjam Addiks van Louterbloemen. Het idee komt oorspronkelijk uit Amerika, waar schoolkinderen dieren in het asiel voorlazen. Zo leerden ze beter lezen. Bijkomstig voordeel: de katten werden er erg rustig van.

Eigenlijk zou iedereen de dieren kunnen voorlezen, maar jongeren zoals Mike zijn er uitermate geschikt voor. Omdat hij autisme heeft, maakt hij van nature niet zo gauw oogcontact. En dat vinden de angstige katten erg prettig.

Op dit moment wordt er uit een paar boeken voorgelezen. Mike houdt het bij het boek 'Hoe verzorg ik Agapornissen', maar normaal gesproken worden er vooral sprookjes aan de katten verteld. "Daarbij praten de voorlezers vaak rustig en dat vinden ze fijn", zegt Addiks.

Het asiel is nog op zoek naar nieuwe boeken, want voorlezen gaat de katten niet vervelen. Steeds dezelfde verhaaltjes horen misschien wel.

Lees ook

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.