gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voorlezen aan asielkatten

In het kattenverblijf van Dierentehuis Louterbloemen klinkt een stem. Op zachte en rustige toon wordt er voorgelezen door Mike. Hij is een van de jongeren met een stoornis die wekelijks meehelpen in het asiel.  Hij helpt met allerlei klusjes maar sinds kort ook met het voorlezen aan de katten. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Daar worden de dieren heel rustig van, zeker de angstige katten", vertelt Mirjam Addiks van Louterbloemen. Het idee komt oorspronkelijk uit Amerika, waar schoolkinderen dieren in het asiel voorlazen. Zo leerden ze beter lezen. Bijkomstig voordeel: de katten werden er erg rustig van.

Eigenlijk zou iedereen de dieren kunnen voorlezen, maar jongeren zoals Mike zijn er uitermate geschikt voor. Omdat hij autisme heeft, maakt hij van nature niet zo gauw oogcontact. En dat vinden de angstige katten erg prettig.

Op dit moment wordt er uit een paar boeken voorgelezen. Mike houdt het bij het boek 'Hoe verzorg ik Agapornissen', maar normaal gesproken worden er vooral sprookjes aan de katten verteld. "Daarbij praten de voorlezers vaak rustig en dat vinden ze fijn", zegt Addiks.

Het asiel is nog op zoek naar nieuwe boeken, want voorlezen gaat de katten niet vervelen. Steeds dezelfde verhaaltjes horen misschien wel.

Lees ook

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.