gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voorlezen aan asielkatten

In het kattenverblijf van Dierentehuis Louterbloemen klinkt een stem. Op zachte en rustige toon wordt er voorgelezen door Mike. Hij is een van de jongeren met een stoornis die wekelijks meehelpen in het asiel.  Hij helpt met allerlei klusjes maar sinds kort ook met het voorlezen aan de katten. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Daar worden de dieren heel rustig van, zeker de angstige katten", vertelt Mirjam Addiks van Louterbloemen. Het idee komt oorspronkelijk uit Amerika, waar schoolkinderen dieren in het asiel voorlazen. Zo leerden ze beter lezen. Bijkomstig voordeel: de katten werden er erg rustig van.

Eigenlijk zou iedereen de dieren kunnen voorlezen, maar jongeren zoals Mike zijn er uitermate geschikt voor. Omdat hij autisme heeft, maakt hij van nature niet zo gauw oogcontact. En dat vinden de angstige katten erg prettig.

Op dit moment wordt er uit een paar boeken voorgelezen. Mike houdt het bij het boek 'Hoe verzorg ik Agapornissen', maar normaal gesproken worden er vooral sprookjes aan de katten verteld. "Daarbij praten de voorlezers vaak rustig en dat vinden ze fijn", zegt Addiks.

Het asiel is nog op zoek naar nieuwe boeken, want voorlezen gaat de katten niet vervelen. Steeds dezelfde verhaaltjes horen misschien wel.

Lees ook

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.