gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voorlezen aan asielkatten

In het kattenverblijf van Dierentehuis Louterbloemen klinkt een stem. Op zachte en rustige toon wordt er voorgelezen door Mike. Hij is een van de jongeren met een stoornis die wekelijks meehelpen in het asiel.  Hij helpt met allerlei klusjes maar sinds kort ook met het voorlezen aan de katten. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Daar worden de dieren heel rustig van, zeker de angstige katten", vertelt Mirjam Addiks van Louterbloemen. Het idee komt oorspronkelijk uit Amerika, waar schoolkinderen dieren in het asiel voorlazen. Zo leerden ze beter lezen. Bijkomstig voordeel: de katten werden er erg rustig van.

Eigenlijk zou iedereen de dieren kunnen voorlezen, maar jongeren zoals Mike zijn er uitermate geschikt voor. Omdat hij autisme heeft, maakt hij van nature niet zo gauw oogcontact. En dat vinden de angstige katten erg prettig.

Op dit moment wordt er uit een paar boeken voorgelezen. Mike houdt het bij het boek 'Hoe verzorg ik Agapornissen', maar normaal gesproken worden er vooral sprookjes aan de katten verteld. "Daarbij praten de voorlezers vaak rustig en dat vinden ze fijn", zegt Addiks.

Het asiel is nog op zoek naar nieuwe boeken, want voorlezen gaat de katten niet vervelen. Steeds dezelfde verhaaltjes horen misschien wel.

Lees ook

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.