Dordrecht, Netherlands

Voorlichting zij-instromers onderwijs

Het voortgezet onderwijs probeert met alle middelen nieuwe leraren te werven. Daarom organiseert de campagne ‘Leraren van Buiten’ op woensdag 27 november een voorlichtingsavond voor zij-instromers in Dordrecht.
Gert van der Steen | 28 oktober 2019 11:08 | Aangepast op 28 oktober 2019 11:08
Er wordt gezocht naar mensen met een universitaire of HBO-opleiding die zouden willen overstappen naar het onderwijs. Het gaat vooral om de ‘tekort´-vakken, zoals wiskunde, scheikunde, natuurkunde, Nederlands, Duits en Engels.

De avond biedt een programma met informatie over de opleidingen, de begeleiding en de praktische aspecten van een overstap. Die wordt gegeven door schoolleiders, lerarenopleiders, personeelsadviseurs en ervaringsdeskundigen.

Wie de informatieavond bezoekt, kan ook persoonlijk in gesprek met mensen.

Daarna bestaat de follow-up onder andere uit een snuffelstage en een oriëntatiecursus ‘Zin in Lesgeven’.


In het programma zitten twee interactieve sessies met keuze uit zeven onderwerpen.

Daaronder ook een sessie voor mensen zonder afgeronde WO- of HBO-opleiding, maar met uitgebreide ervaring, over het bijzondere karakter van lesgeven op het MBO.

De avond wordt gehouden in het Stedelijk Dalton Lyceum aan de Overkampweg.

Het programma begint om 19.00 uur en duurt tot 22.30 uur.

Aanmelden kan via www.leraarvanbuiten.nl.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Mogelijk alleen asielopvang op een schip in dit dorp

Asielzoekers die opgevangen worden in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, zullen waarschijnlijk alleen ...

Hevige regenval enorme uitdaging: ‘Met alleen groter riool red je het niet'

Hoe bereid je je voor op hevige regenval? Volgens de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn er verschil...

Provinciale druk dwingt Dordrecht tot versnelling huisvesting statushouders

De gemeente Dordrecht gaat de huisvesting van statushouders versneld aanpakken om een ingrijpende pr...

Dordt strijdt met Utrecht en Amsterdam om titel ‘Evenementenstad van het Jaar’

Dordrecht maakt opnieuw kans om gekozen te worden tot ‘Evenementenstad van het Jaar’. Samen met grot...

Politie zet 'lokpuber' in tegen kinderprostitutie: ‘Ik wist niet dat het strafbaar was’

Op zijn fiets rijdt de man naar het afgesproken adres in Dordrecht, geld en glijmiddel bij zich. Daa...

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...