Dordrecht, Netherlands

Voorlopig geen kandidaten voor exploitatie Waterbus: 'Jammer als 'ie verdwijnt'

Er hebben zich nog geen kandidaten aangemeld voor de exploitatie van de Waterbus. De huidige vergunning loopt na 2021 af. Het is dus onzeker of er in de toekomst een waterbus blijft varen.
Corrado Francke | 3 oktober 2019 17:35 | Aangepast op 3 oktober 2019 17:35
De Waterbus is bij reizigers geliefd vanwege de tijdwinst vergeleken fiets, auto, trein en bus tussen Dordrecht en andere plaatsen in de regio. De gemeente geeft aan zich geen zorgen te maken over de aanbesteding van de Waterbus.


“Voor mij is de Waterbus erg belangrijk, want mijn verenigingsleven speelt zich volledig in Dordrecht af”, vertelt Ben Bade, die zelf in Papendrecht woont en geregeld de Waterbus pakt. “En als ik hierheen moet, ga ik altijd met de Waterbus.”


Ook Cynthia Tjin Kon Koen ziet de Waterbus niet graag verdwijnen. “Met de trein doe ik er van deur tot deur drie kwartier over om in Sliedrecht te komen, terwijl dit met de Waterbus twintig minuten sneller is. Het zou heel jammer zijn als die verdwijnt.”

Arriva en Doeksen willen beide niet zeggen waarom ze geen inschrijving hebben gedaan. Jaarlijks reizen er rond de twee miljoen mensen met de Waterbus. Het afgelopen jaar werden de schepen nog uitgerust met apparatuur die de uitstoot beperkt.

"Er is nog geen sprake van paniek", zegt een woordvoerder van de provincie. "Het betekent dat we met alle partijen weer om de tafel moeten gaan zitten."

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...