Het pand in de Johan de Wittstraat ademt geschiedenis als je erdoorheen loopt. Oude details zijn nog steeds zichtbaar, maar de huidige eigenaar heeft de boel behoorlijk gemoderniseerd. Vastgoedhandelaar Pieter van Loon heeft er nu zijn kantoor zitten.
In de stijlkamer, waar Top net als in het schrijvershuisje in de pen klom, hangt een foto van haar aan de wand. “Hierop is te zien hoe ze precies in deze kamer aan haar bureau zat te werken. Je ziet het raam en de schouw naast haar”, vertelt Pieter enthousiast.
Vanaf die plek had ze uitzicht op het ‘schrijvershuisje’ waaraan momenteel nog hard wordt gewerkt. Haar man was huisarts en als hij patiënten over de vloer had en het druk was beneden, ontvluchtte Top het pand en trok ze zich terug in het kleine huisje, om daar verder te schrijven.
Haar voormalige woning en het schrijvershuisje worden binnenkort opengesteld voor publiek. Op 4 juli wordt er een lezing over Top Naeff gehouden, met biograaf Gé Vaartjes en journalist Saskia Lensink als sprekers.