Dordrecht, Netherlands

Voormalige woning en 'schrijvershuisje' van Dordtse schrijfster Top Naeff flink opgeknapt

Een flinke opfrisbeurt voor het ‘schrijvershuisje’ van Top Naeff (echte naam Anthonetta Naeff). Het kleine schuurtje in de achtertuin van het huis waar de bekende Dordtse schrijfster een eeuw geleden woonde, doet inmiddels dienst als opberghok.
Vivian Rutte | 18 juni 2021 16:26 | Aangepast op 18 juni 2021 16:26
Het pand in de Johan de Wittstraat ademt geschiedenis als je erdoorheen loopt. Oude details zijn nog steeds zichtbaar, maar de huidige eigenaar heeft de boel behoorlijk gemoderniseerd. Vastgoedhandelaar Pieter van Loon heeft er nu zijn kantoor zitten.

In de stijlkamer, waar Top net als in het schrijvershuisje in de pen klom, hangt een foto van haar aan de wand. “Hierop is te zien hoe ze precies in deze kamer aan haar bureau zat te werken. Je ziet het raam en de schouw naast haar”, vertelt Pieter enthousiast.

Vanaf die plek had ze uitzicht op het ‘schrijvershuisje’ waaraan momenteel nog hard wordt gewerkt. Haar man was huisarts en als hij patiënten over de vloer had en het druk was beneden, ontvluchtte Top het pand en trok ze zich terug in het kleine huisje, om daar verder te schrijven.

Haar voormalige woning en het schrijvershuisje worden binnenkort opengesteld voor publiek. Op 4 juli wordt er een lezing over Top Naeff gehouden, met biograaf Gé Vaartjes en journalist Saskia Lensink als sprekers.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...