Dordrecht, Netherlands

Voorouders zoeken met Augustijnenhof

Wie wil weten waar zijn voorouders woonden, kan binnenkort starten met de workshop ‘Waar woonden mijn Dordtse voorouders?’
Leo Roubos | 16 oktober 2018 14:49 | Aangepast op 16 oktober 2018 14:49
Vaak willen mensen graag weten waar hun voorouders hebben gewoond, of ze een eigen huis hadden of huurden, hoe dat adres zich vertaalt naar hoe het er nu uitziet en of het huis er nog staat en er oude foto’s van zijn.

Het maakt niet uit of de voorouders in de 17e of in de 20e eeuw in Dordt hebben gewoond. Er zijn tal van bronnen waar men antwoorden kan vinden.

Tijdens de workshop leert men welke historische bronnen er zijn en hoe deze kunnen worden gevonden.

De verschillende workshops zijn afhankelijk van de zoekvraag. Zo betreft Workshop 1 op 13 november het wonen in Dordt na 1812 toen de burgerlijke stand werd ingevoerd. Workshop 2 op 20 november gaat over wonen in Dordrecht voor 1812. Tot slot kan men in Workshop 3 op 27 november meer te weten komen hoe het Kadaster werkt en hoe men daar kan zoeken naar bepaalde informatie.

Voor een workshop betaalt men 25 euro. Voor meer info kan contact worden opgenomen met 6474888.

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Dubbel pech op deze snelweg: in beide richtingen ongeluk gebeurd

Het was op de A15 tussen Hardinxveld-Giessendam en knooppunt Gorinchem maandagochtend al vroeg erg d...

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...