Dordrecht, Netherlands

Voorouders zoeken met Augustijnenhof

Wie wil weten waar zijn voorouders woonden, kan binnenkort starten met de workshop ‘Waar woonden mijn Dordtse voorouders?’
Leo Roubos | 16 oktober 2018 14:49 | Aangepast op 16 oktober 2018 14:49
Vaak willen mensen graag weten waar hun voorouders hebben gewoond, of ze een eigen huis hadden of huurden, hoe dat adres zich vertaalt naar hoe het er nu uitziet en of het huis er nog staat en er oude foto’s van zijn.

Het maakt niet uit of de voorouders in de 17e of in de 20e eeuw in Dordt hebben gewoond. Er zijn tal van bronnen waar men antwoorden kan vinden.

Tijdens de workshop leert men welke historische bronnen er zijn en hoe deze kunnen worden gevonden.

De verschillende workshops zijn afhankelijk van de zoekvraag. Zo betreft Workshop 1 op 13 november het wonen in Dordt na 1812 toen de burgerlijke stand werd ingevoerd. Workshop 2 op 20 november gaat over wonen in Dordrecht voor 1812. Tot slot kan men in Workshop 3 op 27 november meer te weten komen hoe het Kadaster werkt en hoe men daar kan zoeken naar bepaalde informatie.

Voor een workshop betaalt men 25 euro. Voor meer info kan contact worden opgenomen met 6474888.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven v...

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...