Dordrecht, Netherlands

Voorouders zoeken met Augustijnenhof

Wie wil weten waar zijn voorouders woonden, kan binnenkort starten met de workshop ‘Waar woonden mijn Dordtse voorouders?’
Leo Roubos | 16 oktober 2018 14:49 | Aangepast op 16 oktober 2018 14:49
Vaak willen mensen graag weten waar hun voorouders hebben gewoond, of ze een eigen huis hadden of huurden, hoe dat adres zich vertaalt naar hoe het er nu uitziet en of het huis er nog staat en er oude foto’s van zijn.

Het maakt niet uit of de voorouders in de 17e of in de 20e eeuw in Dordt hebben gewoond. Er zijn tal van bronnen waar men antwoorden kan vinden.

Tijdens de workshop leert men welke historische bronnen er zijn en hoe deze kunnen worden gevonden.

De verschillende workshops zijn afhankelijk van de zoekvraag. Zo betreft Workshop 1 op 13 november het wonen in Dordt na 1812 toen de burgerlijke stand werd ingevoerd. Workshop 2 op 20 november gaat over wonen in Dordrecht voor 1812. Tot slot kan men in Workshop 3 op 27 november meer te weten komen hoe het Kadaster werkt en hoe men daar kan zoeken naar bepaalde informatie.

Voor een workshop betaalt men 25 euro. Voor meer info kan contact worden opgenomen met 6474888.

Lees ook

Henri (66) wordt gebeten door besmette vleermuis: 'Raak ze nooit aan'

Tijdens een werkdag als vrijwilliger bij het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen, krijgt Henri S...

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Het ongeluk gebeurde rond ...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...