gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voorschoolse opvang presteert beter

De voorschoolse opvang in Dordrecht scoort goed. Dat concludeert de Inspectie van het Onderwijs. De inspectie controleerde afgelopen schooljaar de peuteropvang en kinderdagverblijven.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De kwalificatie goed is een verbetering ten opzichte van drie jaar geleden. Toen scoorde de voor- en vroegschoolse educatie (VVE) in Dordrecht “voldoende”.

Dordrecht en nog 36 andere steden hebben in 2012 met het Rijk afgesproken de kwaliteit van VVE te verbeteren. Dat was nodig om de kansen van jonge kinderen te vergroten.

In de peuteropvang en op kinderdagverblijven bereiden kinderen zich spelenderwijs voor op de basisschool. Pedagogische medewerkers werken daarom samen met leerkrachten van Groep 1 en 2. “Hun samenwerking zorgt voor een soepele start op de basisschool. Deze "doorgaande lijn" voor peuters en kleuters krijgt de komende tijd meer aandacht", zegt onderwijswethouder Peter Heijkoop.

Lees ook

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.