Dordrecht, Netherlands

Voorschoolse opvang presteert beter

De voorschoolse opvang in Dordrecht scoort goed. Dat concludeert de Inspectie van het Onderwijs. De inspectie controleerde afgelopen schooljaar de peuteropvang en kinderdagverblijven.
Peter Tromp | 12 oktober 2016 11:03 | Aangepast op 12 oktober 2016 11:03
De kwalificatie goed is een verbetering ten opzichte van drie jaar geleden. Toen scoorde de voor- en vroegschoolse educatie (VVE) in Dordrecht “voldoende”.

Dordrecht en nog 36 andere steden hebben in 2012 met het Rijk afgesproken de kwaliteit van VVE te verbeteren. Dat was nodig om de kansen van jonge kinderen te vergroten.

In de peuteropvang en op kinderdagverblijven bereiden kinderen zich spelenderwijs voor op de basisschool. Pedagogische medewerkers werken daarom samen met leerkrachten van Groep 1 en 2. “Hun samenwerking zorgt voor een soepele start op de basisschool. Deze "doorgaande lijn" voor peuters en kleuters krijgt de komende tijd meer aandacht", zegt onderwijswethouder Peter Heijkoop.

Lees ook

Nieuwe fietsbrug over A16 moet zorgen voor veiligere verkeerssituatie

Over de A16 is een nieuwe fietsbrug gebouwd. De brug is nodig vanwege veiligheid en zorgt ervoor dat...

FC Dordrecht is te sterk voor Jong AZ én houdt voor het eerst dit seizoen de nul

FC Dordrecht heeft de sterke reeks voort kunnen zetten tegen Jong AZ. De ploeg was maandagavond met ...

Rookmelders per 1 juli verplicht op elke verdieping

Rookmelders, ze zijn niet bij iedereen populair en dus nog lang niet in elk huishouden te vinden. Do...

Brandweer op zoek naar vrijwilligers

De brandweer Zuid-Holland Zuid hield afgelopen zaterdag weer een selectiedag om nieuwe vrijwilligers...

Alle sectoren in de Drechtsteden blij met aangekondigde versoepelingen

Nederland ging op 19 december weer op slot, en komende woensdag belooft een feestelijke dag te worde...

Politie zoekt getuigen van poging beroving Overkampweg

Minstens één verdachte heeft donderdagavond geprobeerd een vrouw te beroven op de Overkampweg. De ...