Dordrecht, Netherlands

Voorschoolse opvang presteert beter

De voorschoolse opvang in Dordrecht scoort goed. Dat concludeert de Inspectie van het Onderwijs. De inspectie controleerde afgelopen schooljaar de peuteropvang en kinderdagverblijven.
Peter Tromp | 12 oktober 2016 11:03 | Aangepast op 12 oktober 2016 11:03
De kwalificatie goed is een verbetering ten opzichte van drie jaar geleden. Toen scoorde de voor- en vroegschoolse educatie (VVE) in Dordrecht “voldoende”.

Dordrecht en nog 36 andere steden hebben in 2012 met het Rijk afgesproken de kwaliteit van VVE te verbeteren. Dat was nodig om de kansen van jonge kinderen te vergroten.

In de peuteropvang en op kinderdagverblijven bereiden kinderen zich spelenderwijs voor op de basisschool. Pedagogische medewerkers werken daarom samen met leerkrachten van Groep 1 en 2. “Hun samenwerking zorgt voor een soepele start op de basisschool. Deze "doorgaande lijn" voor peuters en kleuters krijgt de komende tijd meer aandacht", zegt onderwijswethouder Peter Heijkoop.

Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...