gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vraagtekens bij PVV en PvdA over niet weghalen rioolkast: "Schandalig"

0c77f06ee3aab2f4bf100a5e0e6cf115

De groene rioolkast die al twee jaar het uitzicht van een woning op de Hazelaarlaan belemmert, wordt niet weggehaald vanwege te hoge kosten. Het besluit zorgde voor vragen bij de Dordtse fracties van de PVV en PvdA. "Schandalig en onacceptabel", zo schrijft Dan van Leeuwen (PVV) in een brief aan het gemeentebestuur.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Ook bij de Partij van de Arbeid roept het niet weghalen van de kast vragen op, omdat wethouder Stam de bewoners heeft toegezegd dat de rioolkast zo snel mogelijk zou worden verplaatst. "Inmiddels zijn we twee jaar verder en zegt de gemeente dat er eigenlijk niets aan te doen is", stelt Jacqueline van den Bergh.

De fractie wil graag weten van de gemeenteraad waarom nu pas het kostenargument wordt gebruikt in plaats van twee jaar geleden. Ook vindt zij dat een 'stellig gedane belofte van gemeente en college moet worden nagekomen'.

"We gaan zeker uitzoeken hoe het zo fout kon gaan en we erkennen, dat we niet graag terugkomen op de toezegging om die kast weg te halen, maar de kosten zijn zo hoog, dat dat maatschappelijk onverantwoord is", zei gemeentewoordvoerder Mark Benjamin al in een eerder interview.

"Het heeft er alle schijn van dat er op deze punten enorm gefaald is", benadrukt Van Leeuwen. In de brief aan het gemeentebestuur vraagt hij om opheldering over de 'schandalige communicatie met bewoners' en aan te geven wat de exacte kosten zijn voor het eventueel verplaatsen.

De gemeente ziet een lager exemplaar als uitkomst. De PvdA vraagt zich af wat hiervan de kosten zijn en wat bewoners van dit voorstel vinden. De Partij voor de Vrijheid vindt dat alles op alles moet worden gezet om de rioolkast zo goed mogelijk te 'verbloemen'.

"Wij zijn door wethouder Stam en zijn ambtenaren twee jaar aan het lijntje gehouden. Wie in het bedrijfsleven zoiets flikt krijgt ontslag", vinden bewoners. Zij juichen nog niet te vroeg om de lagere kast.

Lees ook

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.