Dordrecht, Netherlands

Vragen over referendum

Beter voor Dordt wil duidelijkheid over het referendum over het associatieverdrag tussen EU en Oekraïne. De fractie wil weten hoe dat in Dordrecht wordt georganiseerd en heeft vragen gesteld aan het college.
Peter Tromp | 30 november 2015 09:25 | Aangepast op 30 november 2015 09:25
De partij wil weten of de gemeente net zoveel stemhokjes en stemlocaties inricht als tijdens een verkieizng. Ook is gevraagd of het referendum de gemeente geld kost of dat het wordt gedekt door een Rijksbijdrage.

Het Rijk heeft laten weten minder geld beschikbaar te stellen dan tijdens reguliere verkiezingen. Verscheidene gemeenten willen daarom minder stemhokjes en stemlokalen inrichten. De minister voor Wonen en Rijksdienst onderhandelt nog over de kosten met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).

Beter voor Dordt wil ook weten wanneer de oproepen voor het referendum worden verzonden.

Het associatieverdrag is een overeenkomst over verregaande politieke en economische samenwerking tussen de Europese Unie en Oekraïne. Het landelijke raadgevevende referendum wordt gehouden, omdat een actiecomité daarvoor voldoende handtekeningen heeft opgehaald. De vraag is: "Bent u voor of tegen de wet tot goedkeuring van de Associatieovereenkomst tussen de Europese Unie en Oekraïne?". De uitslag is pas geldig als tenminste 30 procent van de kiesgerechtigden meedoet. Gevreesd wordt dat de opkomst lager is als er bezuinigd wordt op het aantal stemhokjes.

Lees ook

Auto belandt tegen stoplicht na aanrijding met vuilniswagen

Op de Mijlweg in Dordrecht is woensdagochtend een personenauto tegen een verkeerslicht geknald. De w...

Milana en Fabiënne gaan in de vakantie naar de Zomerschool: 'We zijn nu al beste vriendinnen'

De meeste basisschoolleerlingen genieten nog van twee weken zomervakantie, maar op het terrein van b...

Zorg Dubbelmonde sterk verbeterd, nog wel hoge werkdruk en ongeordende dossiers

De zorg bij woonzorgcentrum Dubbelmonde is er sterk op vooruit gegaan, blijkt na onderzoek van de In...

Voorbereidende werkzaamheden renovatie Papendrechtsebrug starten bijna

De grootschalige renovatie van de Papendrechtsebrug begint over elf maanden, maar de voorbereidende ...

Petra's vader kwam om in Nederlands-Indië: 'Hij liet zijn leven voor vrijheid en veiligheid’

Sliedrecht hield dit jaar op 15 augustus voor het eerst een herdenking voor de slachtoffers in voorm...

Let op: N3 ook deze week aantal nachten dicht

Automobilisten die maandag- en dinsdagavond de weg op gaan, moeten rekening houden met een afsluitin...