Dordrecht, Netherlands

Vragen van BVD na hacker

Beter voor Dordt wil weten hoe gevaarlijk het is als beveiligingsplannen van evenementen uitlekken. De partij heeft vragen gesteld aan het college.
Robert van Loon | 27 januari 2017 15:11 | Aangepast op 27 januari 2017 15:11
Aanleiding is een onderzoek van BNR Nieuwsradio, waarbij een hacker e-mails onderschepte met beveiligingsplannen voor de Kerstmarkt.


Dat kon gebeuren, omdat de politie oude domeinnamen, zoals politiekorps.nl, liet verlopen, terwijl daar nog wel e-mails op binnen kwamen. De hacker kocht die oude namen op en kreeg toen zelf de mailtjes binnen. De politie was twee jaar geleden al gewaarschuwd voor dit veiligheidsprobleem.


Beter voor Dordt wil ook van het college weten hoe het is gesteld met de veiligheid van het gemeentelijke e-mailverkeer.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Allerzielen-concert zondag op TV Dordrecht

Op de laatste zondag van november staan we op TV Dordrecht op een bijzondere manier stil bij mensen ...

Deze muziekvereniging is springlevend: ‘De coronadip hebben we achter ons gelaten’

Het eeuwfeest van een van oudste muziekverenigingen van Dordrecht komt ten eind. Deze zaterdag wordt...

FC Dordrecht blijft worstelen in eigen huis: ‘We misten agressiviteit’

In de afgelopen twee seizoenen verloor FC Dordrecht amper in thuisduels, maar sinds de zomer ging he...

FC Dordrecht door rampkwartier met lege handen tegen Jong FC Utrecht

FC Dordrecht heeft de zege op Roda JC geen goed vervolg kunnen geven. De ploeterende ploeg verloor v...

Twee messen en één pistool ingeleverd tijdens speciale actie

De wapeninleveractie in Zwijndrecht heeft donderdag twee messen en een alarmpistool opgeleverd. Inwo...

Zaterdag in Studio De Witt: Wouter van der Spoel en Ronnie de Groot

Zaterdag ontvangt presentator Ben Corino raadslid Wouter van der Spoel en filmmaker Ronnie de Groot ...