Dordrecht, Netherlands

Vragen van BVD na hacker

Beter voor Dordt wil weten hoe gevaarlijk het is als beveiligingsplannen van evenementen uitlekken. De partij heeft vragen gesteld aan het college.
Robert van Loon | 27 januari 2017 15:11 | Aangepast op 27 januari 2017 15:11
Aanleiding is een onderzoek van BNR Nieuwsradio, waarbij een hacker e-mails onderschepte met beveiligingsplannen voor de Kerstmarkt.


Dat kon gebeuren, omdat de politie oude domeinnamen, zoals politiekorps.nl, liet verlopen, terwijl daar nog wel e-mails op binnen kwamen. De hacker kocht die oude namen op en kreeg toen zelf de mailtjes binnen. De politie was twee jaar geleden al gewaarschuwd voor dit veiligheidsprobleem.


Beter voor Dordt wil ook van het college weten hoe het is gesteld met de veiligheid van het gemeentelijke e-mailverkeer.

Lees ook

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...